Prokuratura Rejonowa w Krośnie wszczęła śledztwo w sprawie zawalenia się frontowej ściany budynku podczas wykonywania prac budowlanych przy odkopywaniu fundamentów. Do zdarzenia doszło w dniu 22 maja 2014 r. w Krośnie przy ulicy Piłsudskiego 27, około godz. 18.
W wyniku zawalenia się ściany doszło do przysypania trzech osób, pracujących na miejscu zdarzenia: Jana T., Łukasza Ś. i Sebastiana M. Osoby te zostały przewiezione do Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie.

Jak ustalono, osoby te doznały ogólnych potłuczeń i życiu ich nie zagraża niebezpieczeństwo. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o zabezpieczeniu ścian budynku, jak również o rozbiórce stropu dachu celem zabezpieczenia konstrukcji budynku przed dalszym zawaleniem. Została powołana specjalna komisja do zbadania przyczyn zawalenia się budynku. Prokuratura Rejonowa w Krośnie wszczęła śledztwo o przest. z art.163 §1 pkt 2 kk.

Na wniosek prokuratury zabezpieczono całą dokumentację dotyczącą robót budowlanych prowadzonych przez właściciela budynku Pawła Ż. Trwają również przesłuchania wszystkich świadków tego zdarzenia.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.