Prokuratura Rejonowa w Krośnie wszczęła śledztwo w sprawie zawalenia się frontowej ściany budynku podczas wykonywania prac budowlanych przy odkopywaniu fundamentów. Do zdarzenia doszło w dniu 22 maja 2014 r. w Krośnie przy ulicy Piłsudskiego 27, około godz. 18.
W wyniku zawalenia się ściany doszło do przysypania trzech osób, pracujących na miejscu zdarzenia: Jana T., Łukasza Ś. i Sebastiana M. Osoby te zostały przewiezione do Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie.

Jak ustalono, osoby te doznały ogólnych potłuczeń i życiu ich nie zagraża niebezpieczeństwo. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał decyzję o zabezpieczeniu ścian budynku, jak również o rozbiórce stropu dachu celem zabezpieczenia konstrukcji budynku przed dalszym zawaleniem. Została powołana specjalna komisja do zbadania przyczyn zawalenia się budynku. Prokuratura Rejonowa w Krośnie wszczęła śledztwo o przest. z art.163 §1 pkt 2 kk.

Na wniosek prokuratury zabezpieczono całą dokumentację dotyczącą robót budowlanych prowadzonych przez właściciela budynku Pawła Ż. Trwają również przesłuchania wszystkich świadków tego zdarzenia.
Udostępnij ten artykuł znajomym: