Wielkimi krokami zbliża się Nocna Jazda Ratowników. Celem 5. edycji charytatywnej akcji będzie wsparcie dla krośnieńskiego ratownika medycznego Grzegorza Karasia. Doznał on rozległego udaru i potrzebuje funduszy na rehabilitację.
Nocna Jazda Ratowników to wspólna akcja portalu krosno112.pl i Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobieszynie. Łączy służby ratownicze z całej Polski w jednym celu - aby pomagać. W latach poprzednich w spotkaniach uczestniczyły tysiące osób i setki jednostek ratowniczych. Dzięki temu udało się pomóc Hani Gancarz, Oliwii Kozie, Maćkowi Huczwie (pieniądze przekazane były ze zbiórki dla śp. druha Łukasza Dubisa) i Olusiowi Kośkowi.

Podobnie, jak w ubiegłych latach, impreza odbędzie się w maju, a dokładniej - 18 maja. Tegoroczna edycja ma na celu wsparcie rehabilitacji Grzegorza Karasia - krośnieńskiego ratownika medycznego z 25-letnim stażem. Po doznaniu udaru jest on uzależniony od pomocy innych i wymaga ciągłej opieki. Nadzieją na powrót do normalnego życia jest codzienna i bardzo kosztowna rehabilitacja. Grzegorz ma serce do walki z przeciwnościami losu i nadal wierzy, że będzie mógł wrócić do pracy, aby nadal nieść pomoc innym.

Zainteresowane jednostki straży pożarnej (ochotniczej i zawodowej), przedstawiciele służb ratunkowych i mundurowych z całej Polski mogą już zgłaszać się do udziału w akcji. Organizatorzy mają nadzieję, że również w tym roku impreza będzie jednym z największych wydarzeń tego rodzaju w Polsce, a co najważniejsze pomoże Grzegorzowi. Do akcji mogą włączyć się także firmy, instytucje, organizacje i osoby prywatne - każda zebrana złotówka ma znaczenie.

Nocna Jazda Ratowników

Miejscem akcji będzie podobnie jak w poprzednich latach parking rafinerii ORLEN Południe w Jedliczu. Szczegółowy plan imprezy nie jest jeszcze znany, ponieważ ciągle pojawiają się nowe pomysły i atrakcje - o wszystkich będziemy informować na bieżąco. Na zakończenie spotkania sznur samochodów ratowniczych przejedzie ulicami Jedlicza, Dobieszyna, Krosna, Łężan i Miejsca Piastowego. Cała trasa przejazdu będzie wynosiła około 22 kilometrów.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym zbiórkę na akcji przeprowadzi Fundacja "Pierwsza Pomoc" z Krosna. Już teraz można wpłacić dowolną darowiznę na leczenie Grzegorza: Fundacja "Pierwsza Pomoc", nr konta: 04 1050 1562 1000 0090 8036 6710, z dopiskiem "Grzegorz Karaś leczenie i rehabilitacja".

Zgłoszenie uczestnictwa służb ratowniczych w Nocnej Jeździe Ratowników można dokonać pisząc na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. bądź telefonicznie: 601872050 (Marcin Mikosz), 664678554 (Krzysztof Kozioł). Sponsorzy i osoby chętne wesprzeć akcję mogą kontaktować się telefonicznie: 601872050 (Marcin Mikosz - krosno112.pl), 501038446 (Rafał Janocha - Prezes OSP Dobieszyn).

Oceń artykuł