W ubiegłym tygodniu w krośnieńskiej jednostce zorganizowana została 5 edycja szkolenia z obsługi paralizatorów. Zajęcia zostały przeprowadzone przez krośnieńskiego policjanta mł. asp. Grzegorza Lisowskiego.
W ubiegłym tygodniu mł.asp. Grzegorz Lisowski przeprowadził zajęcia z zakresu wykorzystywania w policyjnej służbie paralizatorów, nazywanych popularnie taserami. Urządzenie to jest skuteczne w przypadku interwencji z osobą agresywną, która nie stosuje się do poleceń funkcjonariusza. Jego działanie pozwala na szybkie i skuteczne obezwładnienie napastnika. Samo użycie jest bezpieczne zarówno dla policjanta, jak i osoby, wobec której podejmowana jest interwencja. Wiązka prądu elektrycznego nie powoduje uszczerbku na zdrowiu.

szkolenie paralizatora

Doskonalenie zawodowe funkcjonariuszy zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym, policjanci zapoznawali się z podstawami prawnymi użycia i wykorzystania paralizatora. Szkolenie teoretyczne obejmowało ponadto budowę, właściwości oraz sposób działania urządzenia na osobę obezwładnianą.

szkolenie z paralizatora

Drugi etap miał charakter praktycznych ćwiczeń. Policjanci doskonalili taktykę i technikę wykorzystania tasera. Dwudniowy kurs zakończył egzamin, w którym uczestniczyło 12 funkcjonariuszy z czterech podkarpackich jednostek.

Oceń artykuł