500 uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych odwiedziło mury "Szczepanika" biorąc udział w trzeciej edycji Dnia Zawodowca.
Dzień Zawodowca miał na celu propagowanie kształcenia zawodowego wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ostatnich klas szkół podstawowych, którzy wkrótce będą stać przed wyborem dalszej drogi edukacyjnej.

Dzień Zawodowca w Szczepaniku

W czwartek 7 lutego mury "Szczepanika" podczas trzeciej edycji imprezy odwiedziło 500 uczniów i opiekunów z 27 szkół. W przygotowanie imprezy zaangażowanych było 30 nauczycieli i blisko 150 uczniów "Szczepanika".

Dzień Zawodowca w Szczepaniku

Goście podzieleni na grupy mogli uczestniczyć w trzech zajęciach z branży ekonomicznej, handlowej i spedycyjnej, turystycznej i hotelarskiej, a także mody. Wśród atrakcji, które cieszyły się sporym zainteresowaniem był pokaz baristyczny przygotowany przez Ewę Kiełtyka z zaparzymy.pl i prelekcje przedstawicieli banku na temat kont bankowych dla niepełnoletnich.

Ewa Kiełtyka

Dodatkowo przygotowano strefę relaksu z grami planszowymi, pokazami pożarniczymi i tańcem. Atrakcją był pokaz grupy rekonstrukcyjnej działającej w szkole a na zakończenie pokaz mody, w trakcie którego uczennice prezentowały zaprojektowane i wykonane przez siebie kreacje. Rozstrzygnięto także grę Szczepanik EXPRESS i III Podkarpacki Konkurs Turystyczny.

pokaz mody w Szczepaniku

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal terazKrosno.pl. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Zawodowca.