W Jedliczu rozstrzygnięto XVIII plebiscyt na najpopularniejszych sportowców powiatu krośnieńskiego w 2018 roku.
W czwartek 21 lutego w sali widowiskowej Orlen-Południe w Jedliczu odbył się finał XVIII plebiscytu na najpopularniejszych sportowców powiatu krośnieńskiego w 2018 roku.

uczestnicy finału plebiscytu

Na najpopularniejszych sportowców można było głosować poprzez kupony drukowane w Nowym Podkarpacku i smsy. Kapituła plebiscytu (w skład weszli włodarze gmin) nagrodziła również trzech najlepszych sportowców, trzech piłkarzy, sportowca niepełnosprawnego oraz najlepszego trenera i najlepszego działacza. Nagrody i wyróżnienia ufundował również Starosta Krośnieński Jan Pelczar. Oto wyniki:

Najpopularniejsi sportowcy:
1. Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne, biegi narciarskie)
2. Wojciech Munia (LKS Polonia Kopytowa, piłka nożna)
3. Kamila Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon)
4. Izabela Marcisz (Stowarzyszenie Sportowe PrządkiSki Korczyna, biegi narciarskie)
5. Aleksandra Gaj (Górniczy Klub SportowyCzarni Bytom, judo)
6. Tomasz Bardzik (GKS Zamczysko Odrzykoń, piłka nożna)
7. Radosław Niepokój (Bieszczadzki Klub Nordic Walking,nordic walking)
8. Szymon Sajdak (MUKS Podkarpacie Jedlicze, strzelectwo)
9. Karol Wajs (Przełęcz Dukla - piłka nożna, Vivaldi Chuwdu Dukla - futsal)
10. Robert Janocha (MUKS Podkarpacie Jedlicze, nordic walking)
11. Hubert Patlewicz (LKS Jasiołka Jaśliska, piłka nożna)
12. Dominik Kijowski (Klub Biegacza GOSiR Krościenko Wyżne, lekkoatletyka)
13. Kamil Giemza (Stabilizator Świerzowa Polska, siatkówka)
14. Rafał Nikody (KS Start Rymanów, piłka nożna)
15. Gabriel Bożek (Krośnieński Klub Kyokushin Karate, karate)
16. Weronika Bykowska (TKS LOK Tarnów, strzelectwo)
17. Kryspin Paradysz (Krośnieński Klub Kyokushin Karate, karate)
18. Maciej Dąbrowski (MTB MOSiR Dukla, kolarstwo górskie)
19. Klaudia Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon)
20. Bartosz Szelc (GKS Wisłok Krościenko Wyżne, piłka nożna)
21. Bartek Pelc (GKS Wisłok Krościenko Wyżne, piłka nożna)
22. Robert Kozubal (Partyzant MalBud1 Targowiska, piłka nożna)
23. Wiktoria Wróbel (Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Rymanów, strzelectwo)
24. Michał Stach (MUKS Podkarpacie Jedlicze, łucznictwo)
25. Rafał Madej (LKS Jasiołka Jaśliska, piłka nożna)
26. Jerzy Biłas (LKS Jasiołka Jaśliska, piłka nożna)
27. Józef Maraj (Przemyski Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”, strzelectwo pneumatyczne)
28. Hubert Stareńczak (Klub Sportowy Gryf Iwonicz-Zdrój, Karpaty MOSiR Krosno, siatkówka)

Nagroda dla Eweliny Marcisz

Najlepsi sportowcy:
1. Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne, biegi narciarskie)
2. Izabela Marcisz (Stowarzyszenie Sportowe PrządkiSki Korczyna, biegi narciarskie)
3. Kamila Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój, biathlon)

Najlepsi piłkarze:
1. Wojciech Munia (LKS Polonia Kopytowa)
2. Rafał Nikody (KS Start Rymanów)
3. Robert Kozubal (Partyzant MalBud1 Targowiska)

nominowani

Najlepszy trener:
Izabela Cetnarska - Czyż (Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Rymanowie)
Pozostali nominowani:
Ryszard Chowaniec (UKS Żarniak w Jaśliskach)
Krzysztof Gajda (Jedlicze TEAM)
Jacek Gałuszka (TKKF MOSiR Dukla)
Patryk Krzywda (KS Szczepańcowa)
Grzegorz Tomoń (Towarzystwo Sportowe Piastovia Miejsce Piastowe)
Kamil Walaszczyk (GKS Zamczysko Odrzykoń)

Najlepszy działacz:
Edward Jakieła (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój)
Pozostali nominowani:
Rafał Czapor (KKS Dwór Kombornia)
Stanisław Janik (LKS Orzeł Faliszówka)
Jerzy Kaleta (TS Pro Familia)
Janusz Kuzian (UKS Wisłok Sieniawa)
Tomasz Lisowski (LKS Nurt Potok)
Tomasz Sieniawski (TS Piastowia Miejsce Piastowe)
Józef Skomiał (LKS Jasiołka Jaśliska)
Marcin Szelc (LKS Wisłok Krościenko Wyżne)
Wojciech Węgrzyn (UKS Łęki Dukielskie)

Izabela Cetnarska - Czyż i Jan Pelczar

Najlepszy sportowiec niepełnosprawny:
Józef Maraj

Nagrody specjalne:
Piotr Garbowski
Jerzy Skwirut

cheerleaderki Iskierki Jedlicze

Wśród gości finału znaleźli się m.in.: Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz, Starosta Krośnieński Jan Pelczar, Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Krężałek, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu, Prezes OZPN Krosno Wojciech Sokołowski, dyrektorzy ośrodków sportu, rekreacji i kultury.

delegacja z gminy Iwonicz-Zdrój

W części artystycznej wystąpił zespół Mini Iskierki i cheerleaderki Iskierki, zespół Szasse, para taneczna Kinga Śnieżek i Marcel Wilk, wokalistki Wiktoria Stefanik i Dominika Jaśkiewicz. Swoje umiejętności zaprezentowali również zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate a zwieńczeniem finału był recital Dominiki Farbaniec.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z gali: