Były prezydent Polski Bronisław Komorowski odwiedził po raz kolejny Krosno. W Pałacu Polanka spotkał się z mieszkańcami miasta i prezydentem Krosna Piotrem Przytockim.
Rozmawialiśmy o sprawach politycznych, przyszłości kraju - mówiła podczas zwołanej po spotkaniu konferencji prasowej poseł Joanna Frydrych.

Bardzo Krosno lubię, zawsze jest miło spotkać się tutaj z ludźmi o podobnym spojrzeniu na sprawy Polskie. Mam pełną świadomość, że na Podkarpaciu Krosno jest jednym z tych miast które odróżniają się jeśli chodzi o efekty wyborcze od szerszego tła - mówił z kolei były prezydent.

Były prezydent ocenił obecną sytuację w Polsce. Według niego jest zapotrzebowanie społeczne na zmianę polityczną. Główną przyczyną zmiany mają być złe skutki rządzenia obecnego rządu i obnażenie jego słabości. - Wydaje się, że obecna ekipa władzy doskonale to czuje bo skoro już jej liczący się prominentni politycy rządowi, sprawujący funkcje rządowe, wybierają do Brukseli - ocenił były prezydent.

Bronisław Komorowski zadeklarował że nie wystartuje w majowych wyborach do europarlamentu. W jego opinii powstała Koalicja Obywatelska to odpowiedni kierunek do tego, aby budować koalicję na kolejne wybory parlamentarne i prezydenckie w celu umacniania demokracji w Polsce i włączenia się Polski w proces integracji europejskiej. W przyszłym tygodniu ma zostać ogłoszona lista kandydatów do PE.

Zapis konferencji prasowej: