Koszykarz Dariusz Oczkowicz i trener Kyokushin Karate Roman Woźniak to zwycięzcy X plebiscytu na najpopularniejszych sportowców i trenerów Podkarpackiego Trójmiasta - Jasła, Krosna i Sanoka w 2018 roku. Finał plebiscytu odbył się w Jaśle.
W czwartek 7 marca w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury rozstrzygnięto jubileuszowy, X plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów Podkarpackiego Trójmiasta - Jasła, Krosna i Sanoka w 2018 roku.

finał plebiscytu w Jaśle

Organizatorami plebiscytu byli Burmistrz Miasta Jasła Ryszard Pabian, Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski i tygodnik Nowe Podkarpacie. Głosować można było poprzez kupony drukowane z Nowym Podkarpaciu i smsy.

goście plebiscytu

Zwycięzcą plebiscytu spośród sportowców został koszykarz Miasta Szkła Krosno Dariusz Oczkowicz, drugie miejsce zajął karateka Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate Kamil Mastaj a trzecie łyżwiarz Sanockiego Klubu Łyżwiarskiego "Górnik" Sanok Piotr Michalski.

Wśród trenerów najpopularniejszym okazał się trener Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate Roman Woźniak. Na drugim miejscu uplasował się Przemysław Czarnecki z Uczniowskiego Klubu Sportowego Akademia Sportów Walki Judo Jasło. Trzeci był trener tenisa stołowego Janusz Maculski z KSTS MOSiR Karpaty Krosno.

uczestnicy plebiscytu w Jaśle

Szczegółowe wyniki:

Sportowcy:
1. Dariusz Oczkowicz (Krośnieński Klub Koszykówki S.A. - Miasto Szkła Krosno, koszykówka) - 21882
2. Kamil Mastaj (Jasielski Klub Kyokushin Karate, karate) - 20729
3. Piotr Michalski (SKŁ Górnik Sanok, łyżwiarstwo szybkie) - 20673
4. Gabriel Bożek (Krośnieński Klub Kyokushin Karate, karate) - 20572
5. Grzegorz Grochowski (Krośnieński Klub Koszykówki S.A. - Miasto Szkła Krosno, koszykówka) - 20550
6. Piotr Krzanowski (Ekoball Stal Sanok, piłka nożna) - 20478
7. Robert Książkiewicz (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) - 20426
8. Karol Adamiak (Ekoball Stal Sanok, piłka nożna) - 20353
9. Jakub Procanin (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) - 20313
10. Kryspin Paradysz (Krośnieński Klub Kyokushin Karate, karate) - 20102
11. Mariusz Gałuszka (Krośnieńskie Towarzystwo Cyklistów, kolarstwo) - 19350
12. Roksana Ciborowska (KS Speed Jasło, narciarstwo biegowe i rolkarstwo) - 18055
13. Alan Ciborowski (KS Speed Jasło, narciarstwo biegowe i rolkarstwo) - 17107
14. Oliwia Krupa (Krośnieński Klub Kyokushin Karate, karate) - 17103
15. Joanna Nocula (UKS Akademia Sportów Walki-Judo Jasło, judo) - 13887
16. Piotr Jarecki (KS Speed Jasło, narciarstwo biegowe i rolkarstwo) - 12590
17. Katarzyna Kolbusz (UKS Akademia Sportów Walki-Judo Jasło, judo) - 11960
18. Marcin Gorczyca (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) - 11671
19. Alicja Muszańska (UKS Akademia Sportów Walki-Judo Jasło, judo) - 10937
20. Patryk Zdebik (UKS Akademia Sportów Walki-Judo Jasło, kickboxing) - 10011
21. Oliwer Gondek (UKS Akademia Sportów Walki-Judo Jasło, kickboxing) - 9488
22. Adrian Chodorowski (KKSz Urania MOSiR Krosno, szachy) - 9072
23. Dania Dudzińska (KSTS MOSiR Karpaty Krosno, tenis stołowy) - 8736
24. Jakub Kosiek (Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno - Karpaty PWSZ Krosno Glass, siatkówka)
25. Katarzyna Galus (KSTS MOSiR Karpaty Krosno, tenis stołowy) - 8492
26. Patryk Sawulski (Miejskie Stowarzyszenie Sportowe Gryf Sanok, podnoszenie ciężarów)
27. Szymon Dobosz (UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, hokej) - 7983
28. Hubert Piwowarczyk (Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno -Karpaty PWSZ Krosno Glass, siatkówka)
29. Kinga Stronias (Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno - Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass, siatkówka) - 7552
30. Anna Winter (KKSz Urania MOSiR Krosno, szachy) - 7068
31. Piotr Nałęcki (SKŁ Górnik Sanok, łyżwiarstwo szybkie) - 6403
32. Adrianna Muszyńska (Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno -Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass, siatkówka) - 6343
33. Dominik Gazda (KKSz Urania MOSiR Krosno, szachy) - 6304
34. Karol Marcisz (UKS Akademia Sportów Walki-Judo Jasło, kickboxing) - 6118
35. Karolina Lalak (KSTS MOSiR Karpaty Krosno, tenis stołowy) - 5054
36. Ewa Bimkiewicz (Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno - Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass, siatkówka) - 4286
37. Rafał Matula (Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno - Karpaty PWSZ Krosno Glass, siatkówka) - 4231
38. Bartosz Florczak (UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, hokej) - 3739
39. Marcin Dulęba (UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, hokej) - 3585

finaliści plebiscytu w Jaśle

Trenerzy:
1. Roman Woźniak (Krośnieński Klub Kyokushin Karate, karate) - 9015
2. Przemysław Czarnecki (UKS Akademia Sportów Walki-Judo Jasło, judo) - 7297
3. Janusz Maculski (KSTS MOSiR Karpaty Krosno, tenis stołowy) - 6712
4. Sebastian Kuśtek (UKS Akademia Sportów Walki-Judo jasło, kickboxing) - 5790
5. Damian Ciborowski (KS Speed Jasło, narciarstwo biegowe i pływanie) - 5776
6. Bartosz Kilar (MKS MOSiR Jasło, siatkówka) - 4930
7. Jakub Heimroth (Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno - Karpaty PWSZ Krosno Glass, siatkówka) - 3380
8. Grzegorz Kudła (SKŁ Górnik Sanok, łyżwiarstwo szybkie) - 2746
9. Michał Radwański (UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, hokej) - 2521
10. Marian Lorenc (KKSz Urania MOSiR Krosno) - 2143
11. Dominik Stanisławczyk (Krośnieńskie Stowarzyszenie Siatkówki Karpaty Krosno -Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass, siatkówka) - 1818

Aleksandra Tocka

W części artystycznej na scenie Jasielskiego Domu Kultury wystąpił zespół Watra i Aleksandra Tocka, jaślanka uczestniczka programu Voice of Poland. Finał poprowadził Stanisław Jagiełło.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z finału X plebiscytu:

Udostępnij ten artykuł znajomym: