8 marca z okazji Dnia Kobiet Panie przebywające na oddziale onkologicznym w Krośnie otrzymają symboliczny upominek "Przesyłkę od serca".
Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS jest Ogólnopolską Organizacją, której główną ideą jest wsparcie osób zmagających się z chorobami nowotworowymi oraz szeroko pojęcia edukacja i profilaktyka.
Jedną z Akcji jest "Przesyłka od Serca". Jest to druga edycja. Ubiegłoroczna, totalnie spontaniczna przerosła oczekiwania organizatorów. Na sanitasową skrzynkę emaliową wpłynęło wiele zdjęć serduszek, które Pacjentki przewiesiły nad swoim szpitalnych łóżkiem. Sporo miłych słów i pozytywny odzew zmobilizował nas do rozwinięcia i powtórki tej akcji.

Krono szpital

Akcja z Okazji Dnia Kobiet, skierowana jest do pacjentek przebywających właśnie w tym dniu na oddziałach onkologicznych. W tym roku 1200 serduszek z przesłaniem od psychologa, podczas porannej wizyty 8 marca trafi do na ich ręce (Krosno, Jasło, Gorlice, Przemyśl, Brzozów, Rzeszów, Nowy Sącz, Poznań, Warszawa, Katowice, Gorlice).

Nieprzespane noce, wiele spotkań wolontariuszy, dziesiątki godzin. Wszystko to z uśmiechem aby po raz kolejny sprawić radość innym. Mały, skromny upominek, który posiada swoją ukrytą moc. 

Akcję wsparło również kilka Firm: Automet Group Sp. z o.o.Sp.k, NEOBUS POLSKA Sp. z o.o. Sp.k, AGENDA 2000 z Sanoka oraz TM SPOOL TMS&TK-ROYAL Tomasz Jaracz z Krosna.

Krosno szpital

-"Chciałabym, aby każda kobieta z onkologii patrząc na to serduszko przypomniała sobie jaka była przed chorobą i pomyślała jaka będzie po niej.  A będzie silniejsza, może trochę bardziej szalona i jeszcze piękniejsza. To serce, wykonane naszymi rękami z całą miłością i pozytywną energią jaką mamy - jest drogowskazem" – Joanna Cieśla – Sanitas

-"Myślę, że większość ludzi lubi gdy obdarowuje się ich upominkami ponieważ wpływa to korzystnie na ich nastrój. Czujemy się dobrze gdy ktoś o nas pamięta - jest to informacja, że jesteśmy dla kogoś ważni. Drobny upominek jakim jest "przesyłka od serca" ma na celu przynajmniej na chwilę skupić zaabsorbowane chorobą i leczeniem myśli pacjentek na przyjemniejszych aspektach życia. Kondycja psychiczna bez wątpienia przekłada się na samopoczucie fizyczne, zatem przy okazji Dnia Kobiet warto przypomnieć pacjentkom, że poprzez niewielki wysiłek mogą samodzielnie wpływać na własną sferę psychiczną" – psycholog Monika Wietecha – Sanitas

Udostępnij ten artykuł znajomym: