Dobry występ zawodników UKS 15 Krosno podczas turnieju w Krakowie i Jaśle.
9 lutego klub UKS 15 Krosno wziął udział w bardzo mocnym turnieju judo z serii International Judo League w Krakowie który zgromadził około 500 zawodników z kraju i zagranicy. Organizatorem turnieju był klub Wisła Kraków, zawody rozgrywały się na 6 matach, dostarczając wiele emocji i nie zapomnianych wrażeń z walk.

Krośnieńscy zawodnicy wspierani przez trenera Mirosława Nowickiego oraz rodziców wywalczyli następujące miejsca:
1 miejsce: Nowak Renata
2 miejsce Staszewska Maja, Podgórska Sandra, Marszałek Franciszek,
3 miejsce: Mercik Agnieszka, Borkowska Hanna, Findysz Aleksander, Bednarz Joanna
miejsce poza podium: Borkowska Judyta, Wielgos Julia, Marszałek Zofia, Koś Bartosz, Grysztar Zuzanna

Start w krakowskim turnieju był dla młodych krośnieńskich judoków startem inaugurującym sezon 2019, bardzo dobre wejście w sezon zapowiada dużo emocji w dalszej części sezonu.

UKS 15 Krosno

2 marca zawodnicy UKS 15 Krosno na zaproszenie klubu ASW Judo Jasło zaprezentowali swoje umiejętności na jasielskich matach podczas drugiego turnieju serii Intertnational Judo League, turniej zgromadził blisko 600 judoków z kraju i zagranicy w kategorii dzieci oraz młodzików. Walki szczególnie w kategorii młodzików stały na wysokim poziomie stosowano rzuty poświęcenia dźwignie oraz wiele innych skomplikowanych technik walk w stójce oraz parterze. Dziecięce judo opierało się na stosowaniu podstawowych technik judo z trzymaniami włącznie.

Judocy i tym razem przy wsparciu trenera Mirosława Nowickiego, trenera Grzegorza Morawskiego oraz rodziców nie zawiedli zdobywając medale oraz miejsca punktowane.

Wyniki:
I miejsce: Mercik Agnieszka, Bednarz Joanna, Nowak Renata
II miejsce: Bęben Filip,Marszałek Franciszek,
III miejsce: Wielgos Julia, Staszewska Maja, Findysz Aleksander
Miejsca poza podium: Podgórska Sandra, Borkowska Hanna, Borkowska Judyta, Gromek Mateusz,Szeja Mikołaj, Koś Bartosz, Komański Gabriel, Frydrych Kamila, Prejznar Iga, Grysztar Zuzanna, Frankiewicz Jakub, Przewłocki Piotr.

W klasyfikacjach indywidualnych International Judo League 2019 krośnieńskie zawodniczki Agnieszka Mercik oraz Maja Staszewska zajmują odpowiednio drugą i czwartą pozycje w kategorii FU11 natomiast Renata Nowak zajmuje trzecie miejsce w FU15.

Udostępnij ten artykuł znajomym: