W Krośnie pojawiły się trzy biletomaty, czyli automaty do zakupu biletów autobusowych
Trzy stacjonarne automaty do sprzedaży biletów MKS działają już na krośnieńskich przystankach. Od piątku 8 marca biletomaty działają na przystankach: przy Szpitalu Wojewódzkim, na pl. Monte Cassino oraz na ul. Grodzkiej (przystanek Kino). W automacie można kupić tradycyjne bilety papierowe i elektroniczne (miesięczne, elektroniczna portmonetka).

Automaty do sprzedaży biletów posiadają wielofunkcyjny ekran dotykowy umożliwiający „dialog” z klientem podczas transakcji, w tym m.in. rodzaj biletu, rodzaj ulgi,  liczbę biletów, formę płatności, potwierdzenie transakcji. Automaty obsługują płatności przy użyciu monet  oraz kart płatniczych, akceptują rozpoznawalne monety o nominałach: 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł, posiadają zabudowany inteligentny system wydawania reszty.

Obsługa płatności z udziałem  kart płatniczych realizowana jest kartą stykową organizacji płatniczych VISA i Master Card - transakcje potwierdzane wprowadzeniem nr PIN na Pinpadzie lub kartą zbliżeniową Visa PayWave, Mastercard PayPass.

Bilety elektroniczne zakodowane na Krośnieńskiej Karcie Miejskiej występujące jako elektroniczna portmonetka na przejazdy jednorazowe i elektroniczne bilety okresowe są obsługiwane przez automat biletowy  po włożeniu karty do czytnika przeznaczonego do obsługi tej karty. Możliwy jest również zapis na karcie  biletów okresowych i doładowań  zakupionych przez sklep internetowy ebilet.mks-krosno.pl.

Bilety papierowe zakupione w automacie  należy skasować niezwłocznie po wejściu do autobusu. Biletomaty zakupione i uruchomione zostały w ramach realizowanego przez Miasto Krosno projektu pn. „Rozwój transportu niskoemisyjnego na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Udostępnij ten artykuł znajomym: