Koszykarki "Szczepanika" w czwórce najlepszych zespołów na Podkarpaciu.
18 marca w hali sportowej przy ulicy Legionów w Krośnie rozegrany został Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w koszykówce dziewcząt. Podobnie jak w zawodach rejonowych organizatorem turnieju był Paweł Guzik, pełniący również funkcje trenera reprezentacji koszykarek. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dyrektor ZSP Nr 1 w Krośnie Andrzej Gregorczyk oraz prezes PSZS Jerzy Jurek. W turnieju wystąpiły zespoły, które zajęły 1 i 2 miejsce w zawodach rejonowych czyli ZSP Nr 1 Krosno, LO Rymanów, I LO Sanok oraz ZSE Brzozów.

Szczepanik Krosno

Bezkonkurencyjne okazały się reprezentantki "Szczepanika" wygrywając wszystkie swoje spotkania. Wyniki poszczególnych meczy:
1. ZSP Nr 1 Krosno - I LO Sanok (46:21)
2. LO Rymanów - ZSE Brzozów (17:9)
3. ZSP Nr 1 Krosno - LO Rymanów (26:18)
4. I LO Sanok - ZSE Brzozów (38:12)
5. ZSP Nr 1 Krosno - ZSE Brzozów (39:13)
6. I LO Sanok - LO Rymanów (31:22)

Kolejność końcowa:
1. ZSP Nr 1 Krosno
2. I LO Sanok
3. LO Rymanów
4. ZSE Brzozów

Wygrywając zawody, zawodniczki awansowały z pierwszego miejsca do finału wojewódzkiego, czyli do grona czterech najlepszych drużyn województwa podkarpackiego. Będzie to już trzeci finał wojewódzki wywalczony przez szkołę, ponieważ udało się to również rok temu oraz trzy lata temu. Należy przypomnieć, że jako szkoła w roku 2016 zajęła czwarte miejsce, a w 2018 zdobyła brązowy medal w turnieju finałowym.

Drużyna z Sanoka zajmując drugie miejsce, będzie miała możliwość walki o awans do ścisłego finału w turnieju barażowym.

Zwycięską szkołę reprezentowały: Karolina Sajdak, Natalia Pelc, Aleksandra Wodzińska, Zuzanna Janowska, Nokoleta Weis, Daria Frączek, Sandra Gonet, Eliza Berdel, Sylwia Płaziak, Marlena Adamska, Martyna Wańdyga oraz Justyna Wojciechowska.