30-latek kierując fiatem spowodował kolizję drogową i odjechał z miejsca zdarzenia. W pościg ruszył sam poszkodowany, który szybko ujął oraz obezwładnił uciekiniera. Sprawca miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu.
Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 16, na ulicy Tysiąclecia w Krośnie. Wstępnie ustalono, że 30-latek kierujący fiatem, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy hyundaia i doprowadził do kolizji.

30-latek, uszkodzonym fiatem, zdołał odjechać z miejsca zdarzenia. Kilkaset metrów dalej zatrzymał pojazd i próbował uciekać pieszo. Został jednak szybko obezwładniony przez 34-letniego poszkodowanego w kolizji, który tuż po zdarzeniu ruszył za nim w pościg.

Badanie stanu trzeźwości 30-letniego krośnianina wykazało około 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Kierowca hyundaia oraz jego pasażerka nie ucierpieli w zdarzeniu. Obrażeń nie odniosła także 21-latka, która z pijanym mężczyzną podróżowała fiatem.
Udostępnij ten artykuł znajomym: