W Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas mundurowych. W uroczystości uczestniczył szef MON Mariusz Błaszczak.
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak przebywał w środę na Podkarpaciu. Na mapie wizyty znalazło się Miejsce Piastowe. Szef MON uczestniczył w uroczystym ślubowaniu klas mundurowych w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Bronisława Markiewicza.

Mariusz Błaszczak w Miejscu Piastowym

Uroczystość odbyła się na placu apelowym przed budynkiem szkoły. Ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych mundurowych, towarzyszyli im uczniowie starszych klas, którzy odnowili ślubowanie. Łącznie 9 klas o profilu mundurowym. Szef MON za wybitne osiągnięcia w nauce i szkoleniu wyróżnił także uczniów nagrodami rzeczowymi.

Oprawę muzyczną zapewniła kompania honorowa 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług" oraz orkiestra wojskowa garnizonu Rzeszów. Relację "na żywo" z uroczystości przeprowadził portal terazKrosno.pl. Jej zapis dostępny jest pod adresem: https://www.terazkrosno.pl/na-zywo/69-slubowanie-klas-mundurowych

ślubowanie klas mundurowych w Miejscu Piastowym

Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym jest największą szkołą mundurową na Podkarpaciu. To jedna ze 107 szkół uczestniczących w programie Ministerstwa Obrony Narodowej pn. "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe". Szkoła uczestniczy w programie od jego pierwszej edycji, która rozpoczęła się we wrześniu 2017 roku. Ogółem w programie uczestniczy 126 uczniów. Sukces obu edycji sprawił, że szkoła zdecydowała się na akces do III edycji programu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości: