Uczniowie klas trzecich gimnazjum i ósmoklasiści wędrowali na szczyt Cergowej, gdzie zlokalizowana jest wieża widokowa.
21 marca uczniowie klas trzecich gimnazjum i ósmoklasiści wyposażeni w pamiątkowe plakietki wyruszyli z Dukli na szlak turystyczny. Nad całą zlotową społecznością czuwał Bartosz Szczepanik i Jakub Szczurek, którzy reprezentowali odpowiednio Gminę Dukla i Zarząd Karpackich Parków Krajobrazowych.

Celem wędrówki był szczyt Cergowej i zlokalizowana na nim wieża widokowa. W poszukiwaniu wiosny wszyscy dzielnie przemierzyli drogę pośród pojawiających się nieśmiało pierwszych oznak budzącej się do życia przyrody. Sprzyjająca aura i duża grupa młodych okazała się gwarantem udanego spotkania i miłego spędzenia czasu. Rekompensatą za wysiłek włożony w zdobycie szczytu były widoki z wieży. Niejedne wprawne oczy wypatrzyły zarysowujące się szczyty Tatr. Dobra widoczność pozwoliła też miejscowym wypatrzeć swoje domostwa w okolicznej Jasionce, czy też obserwować natężenie ruchu na lokalnych drogach.

liceum Dukla

Na szczycie uczniowie wzięli udział w przygotowanych przez organizatorów konkursach i podjęli udane próby stworzenia fajnej, integracyjnej atmosfery. Droga powrotna była ukierunkowana na jeden cel - ognisko. Przy standardowo zastawionym stoliku (kiełbasa, chleb, musztarda, ketchup) każdy mógł "wrzucić coś na ruszt". Przy ognisku odbyło się tez podsumowanie zlotowych konkursów.

Wyróżnieni uczniowie odebrali z rąk dyrektora Jana Drajewicza dyplomy i nagrody. Wśród wędrujących widać było dużo uśmiechu i zadowolenia, pogoda dopisała, apteczka nie była potrzebna, więc podsumowanie może być tylko jedno - I Zlot Absolwentów Szkół Podstawowych i Gimnazjów był udany, satysfakcjonujący i będziemy go bardzo dobrze wspominać.