Zespołu Szkół nr 2 w Dukli w finale ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".
W dniu 26 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbył się etap wojewódzki XVIII edycji konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". W konkursie udział wzięły czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne parki krajobrazowe województwa podkarpackiego.

liceum Dukla

Zadaniem uczestników było rozwiązanie testów z zakresu biologii i geografii oraz wiedzy dotyczącej parków krajobrazowych województwa podkarpackiego. Dodatkowo uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością rozpoznawania roślin i zwierząt
chronionych. Organizatorzy prezentując wyniki konkursu wyczytywali szkoły od ostatniego miejsca. Emocje związane z ogłoszeniem wyników z każdą chwilą przybliżały uczniów do podium. Najpierw była radość - jesteśmy w najlepszej trójce, chwilę później mamy w najgorszym wypadku drugie miejsce i kulminacyjny punkt - kto zostanie wywołany na scenę jako kolejny??? Wywołana została szkoła z Narola - czyli zostaliśmy tylko my - pierwsze miejsce dla Zespołu Szkół nr 2 w Dukli.

Drużyna wystartowała w składzie: Aleksandra Belczyk, Wiktora Jakieła, Aleksandra Smaś i Bartosz Zych (opiekun Małgorzata Kusiak) i będzie reprezentowała województwo podkarpackie na finale ogólnopolskim konkursu, który odbędzie się w czerwcu na terenie Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych.