Uczniowie iwonickich szkół mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z zawodnikami kadry narodowej w biathlonie.
Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Iwoniczu-Zdroju i Starostwa Powiatowego w Krośnie.

goście specjalni spotkania

W czwartek 4 kwietnia uczniowie iwonickich szkół mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z zawodnikami kadry narodowej w biathlonie oraz i ich trenerem Adamem Kołodziejczykiem. Na spotkaniu w sali Kina Wczasowicz pojawili się wielokrotni uczestnicy Igrzysk Olimpijskich: Krystyna i Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza - Kubiniec. Towarzyszyli im wielokrotni medaliści mistrzostw świata i Europy: Magda Piczura, Kamila Cichoń, Tomasz Jakieła i Sebastian Karkos.

zawodnicy

Zawodnicy w ciekawy sposób opowiedzieli o dyscyplinie sportu jaką jest biathlon, zaprezentowali niezbędny sprzęt i jego działanie jak również opisali najlepsze sposoby na regenerację po zawodach. Z kolei trener kadry opisał na czym polega jego praca, jak wygląda trening zawodników i przygotowanie do zawodów. Uczniowie mogli zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

prezentacja sprzętu

Atrakcją wydarzenia był konkurs w strzelaniu z broni laserowej do tarczy. Szkoły wystawiły swoich najlepszych przedstawicieli. O zwycięstwie w strzeleckiej rywalizacji, podobnie jak na biathlonowych zawodach, decydowało wprawne oko i pewna dłoń. Główną nagrodą był plastron z autografami zawodników.

konkurs w strzelaniu z broni laserowej

Blisko dwugodzinne spotkanie podsumowali dyrektor "Gastronomika" Jan Barsznica i Wicestarosta Krośnieński Andrzej Guzik. Na koniec były pamiątkowe zdjęcia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: