W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu w dniu 1 kwietnia odbyły się zmagania młodych fryzjerek z jednostek Podkarpackiej WK OHP w Rzeszowie, które w tym roku kończą naukę zawodu. Do rywalizacji przystąpiło 6 adeptek sztuki fryzjerskiej.
Pod bacznym okiem komisji konkursowej w składzie - przewodnicząca Alicja Serwińska, nauczyciel przedmiotów zawodowych w Strzyżowie i członkowie: Magdalena Ochwat - Miąsik, instruktor praktycznej nauki zawodu w OSiW Iwonicz, Małgorzata Frączek - kierownik OSiW Iwonicz oraz Kinga Warchoł, kierownik zespołu ds. szkoleniowo-pedagogicznych w PWK OHP w Rzeszowie, dziewczęta przystąpiły do zmagań konkursowych.

Pierwszym etapem był test wiedzy składający się z 20 pytań, następnie dziewczęta przystąpiły do pierwszych zmagań zawodowych, dotyczących zadań na główkach - nawijania wałków do trwałej ondulacji czy wyciskania fal na mokro. Na tę cześć zadań przeznaczonych było 30 minut.

konkurs fryzjerski w Iwonicz

Tematem przewodnik konkursu były "Wiosenne metamorfozy". Po wylosowaniu modelek dziewczyny z zapałem przystąpiły do pracy. Warkocze, sploty, loki, fale i koki - to wszystko znalazło się na głowach dziewcząt. Do tego kwiaty, piórka i wstążki, a całości dopełniał makijaż. Przed komisja konkursową pojawiło się trudne zadanie - oprócz walorów artystycznych ocenie poddano także organizacje stanowiska pracy, kreatywność i planowanie czynności związanych z wykonaniem zadania.

konkurs fryzjerski w Iwoniczu

Laureatką konkursu została Elżbieta Zajechowska z 9-19 Hufca Pracy w Dębicy, drugie miejsce zajęła Weronika Kolarz z 9-12 Hufca Pracy w Jarosławiu, natomiast trzecie przypadło Paulinie Mosoń z 9-10 HP Krosno. Zwyciężczyni zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego konkursu "Najsprawniejszy w zawodzie - fryzjer 2019”, który odbędzie się w maju w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Pasłęku.

konkurs fryzjerski w Iwoniczu

Konkurs ten odbył się w nowo powstałej pracowni praktycznej nauki zawodu, w której na co dzień szkolą się uczestnicy ośrodka. Pracownia dysponuje sześcioma stanowiskami pracy i wyposażona jest w nowoczesny sprzęt fryzjerski m.in. mikrokamerę do badania skóry głowy i włosów wykorzystywaną w trychologii.