We wtorek 9 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dukli przeprowadzono XXI Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
Celem 42. edycji Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Uczestnicy powiatowych eliminacji reprezentujący gminy powiatu krośnieńskiego rywalizowali w trzech grupach wiekowych: grupa I uczniowie klas I - VI szkół podstawowych, grupa II uczniowie klas VII - VIII szkół podstawowych oraz III klasy gimnazjum, grupa III uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Powiatowe eliminacja OTWP w Dukli

W części pisemnej uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym złożonym z 30 pytań. Do finału ustnego zakwalifikowanych zostało 3 - 4 uczestników z najwyższą liczbą punktów. Odpowiadali oni na pytania przed trzyosobową komisją.

Podczas zmagań szczebla wojewódzkiego, które przeprowadzone zostaną 17 maja powiat krośnieński reprezentować będą: Klaudiusz Orzechowski (grupa I), Bartosz Frydrych (grupa II) i Szymon Rysz (grupa III).

Powiatowe eliminacja OTWP w Dukli

Szczegółowe wyniki:
Grupa I uczniowie klas I - VI szkół podstawowych:
1. Klaudiusz Orzechowski - Dobieszyn
2. Mateusz Jurczyk - Głowienka
3. Krzysztof Marszałek - Krościenko Wyżne
4. Natalia Drozd - Jasionka

Grupa II uczniowie klas VII - VIII szkół podstawowych oraz III klasy gimnazjum:
1. Bartosz Frydrych - Iskrzynia
2. Jakub Bogacz - Równe
3. Piotr Jakubus - Jaśliska
4. Kacper Kindelski - Iwonicz-Zdrój

Grupa III uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych:
1. Szymon Rysz - ZSP nr 5 w Krośnie
2. Bartosz Sajdak - ZSP nr 5 w Krośnie
3. Rafał Wójcik - ZSP nr 1 w Krośnie

Powiatowe eliminacja OTWP w Dukli

Przed ogłoszeniem wyników uczestnicy eliminacji oraz opiekunowie wzięli udział w pokazie sprzętu strażackiego przeprowadzonego przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dukli.

Wszyscy uczestnicy eliminacji powiatowych otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, zwycięzcy dyplomy i nagrody. Organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Dukli, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie i Gmina Dukla.
Udostępnij ten artykuł znajomym: