30-letni kierujący hyundaiem, chcąc uniknąć kontroli stanu trzeźwości, przesiadł się na fotel pasażera. Za kierownicą pojazdu usiadł jego trzeźwy kolega, który nie potrafił jeździć samochodem i nie posiadał prawa jazdy.
Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 6, na ulicy Jagiellońskiej w Krośnie. Uwagę policjantów zwróciło zachowanie kierowcy hyundaia, który na widok funkcjonariuszy kontrolujących trzeźwość, przesiadł się na tylne siedzenie pojazdu. Jego miejsce za kierownicą zajął pasażer.

Policjant wydał polecenie, by kierujący hyundaiem zjechał na obszar wyłączony z ruchu, celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Jednak manewr ten przerósł umiejętności siedzącego za kierownicą 56-latka, który nie potrafił jeździć samochodem! Mężczyzna był trzeźwy.

Kierującym hyundaiem okazał się 30-letni mężczyzna, który chcąc uniknąć kontroli trzeźwości, poprosił swojego kolegę, by zajął jego miejsce za kierownicą. Przeprowadzone badanie wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie.

30-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a jego 56-letni kolega otrzymał mandat za jazdę bez uprawnień.