Po ponad 6 miesiącach opóźnienia sanocki Autosan dostarczył do Krosna osiem autobusów.
Na krośnieńskich ulicach, w ramach projektu "Rozwój transportu niskoemisyjnego na terenie miejskiego obszaru funkcjonalnego Krosno", pierwsze nowe autobusy marki Volvo i Mini pojawiły się jeszcze w zeszłym roku. Na ostatnie osiem pojazdów wyprodukowanych przez Autosan trzeba było poczekać ponad pół roku. Właśnie tyle wynosi opóźnienie sanockiej firmy należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.

Pierwsze trzy nowe pojazdy Autosanu zostały dostarczone do Krosna początkiem kwietnia, ostatnie dwa w czwartek 11 kwietnia. Pierwszych pasażerów przewiozą w ciągu najbliższych dni zastępując najbardziej wysłużone autobusy MKSu.

autobusy Autosan w Krośnie

Autobusy Autosan Sancity 10LF wyposażone są w ekologiczne silniki wysokoprężne amerykańskiej firmy Cummins spełniające normę czystości spalin EURO 6 oraz automatyczne skrzynie biegów Voith, urządzenia klimatyzacyjne, systemy monitoringu i automaty biletowe. Autobusy przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich a system informacji pasażerskiej jest kompatybilny z Systemem Krośnieńskiej Karty Miejskiej. Malowanie pojazdów jest zgodne z nowym designem przyjętym przez miasto.