X Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych odbył się w Jedliczu.
W ostatnią sobotę (13 kwietnia) w Jedliczu odbył się jubileuszowy X Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych, który został zorganizowany przez Gminy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu przy współpracy Gminy Jedlicze.

Uroczystego otwarcia oraz powitania licznie przybyłych gości dokonali Przewodniczący Rady Miejskiej w Jedliczu Piotr Woźniak oraz Dyrektor GOSiR Jedlicze Pan Wojciech Florczak. Na zaproszenie do Jedlicza w tym roku odpowiedziało 48 zespołów, co pozwoliło na występ i zaprezentowanie swoich umiejętności tanecznych ponad 800 młodym tancerkom i tancerzom z rejonu Podkarpacia oraz Małopolski.

zespoły taneczne

Rywalizowali oni w trzech kategoriach wiekowych: kat. I 7 - 11 lat, kat. II 12 - 15 lat oraz kat. III powyżej 15 lat. Licznie przybyła widownia miała wiele okazji do podziwiania zmagań uczestników, którzy walczyli o najwyższe trofea. W tegorocznym jubileuszowym Przeglądzie można było zaobserwować różnorodne formy taneczne - nie zabrakło inscenizacji tanecznych, tańca współczesnego jak również street dance-u, a wszystkie które zostały przedstawione stały na bardzo wysokim poziomie. Emocje towarzyszące każdej prezentacji były odzwierciedleniem pięknego, scenicznego widowiska jakie mieliśmy okazję oglądać na jedlickim parkiecie. Stres i napięcie towarzyszące zespołom, skutecznie rozluźniał swoim poczuciem humoru prowadzący imprezę komentator radiowy - Maciej Wodziński. Jurorzy wielokrotnie zwracali uwagę na wysoki poziom taneczny przeglądu. Zanim wręczono nagrody podziękowania odebrali instruktorzy i choreografowie tańca, którzy w tym roku wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością.

W przerwie pomiędzy poszczególnymi kategoriami gościnnie wystąpiła Sekcja Gimnastyki Artystycznej przy GOKiCz w Skołyszynie, a na zakończenie Przeglądu swoje umiejętności Musztry Paradnej zaprezentowali uczniowie LO im. Marii Konopnickiej w Jedliczu.

Jedlicze konkurs

Po obradach jury wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
Kat. 7 - 11 Lat
I Miejsce – Biedroneczki (GOK Jedlicze)
II Miejsce – Mini Fejmisie (Szkoła Tańca Fame Dębica)
III Miejsce – Kleks V (RCKP Krosno)
Wyróżnienia:
Piruetki (Szkoła Tańca Fame Dębica)
Fejmisie (Szkoła Tańca Fame Dębica)
Destiniaczki (Studio Tańca Destino – Ropa)
Mini Kycusie (Studio Tańca Street Life Rzeszów)

Kat.12 - 15 Lat
I Miejsce – Teatr Tańca „Aletonic” Adepci (SCK w Mielcu)
II Miejsce – Roztańczona Paczka (GOK Jedlicze)
III Miejsce – Kleks II (RCKP Krosno)
Wyróżnienia:
R-Revolution (Jasielski Dom Kultury)
Fragolin Gr.3 (MOSiR Krosno)
Collage (MDK Jasło)
Destiniaki (Studio Tańca Destino – Ropa)
Kycusie (Studio Tańca Street Life Rzeszów)
Trik (GCK Gorlice – Wyróżnienie Za Kostiumy)

Kat. Powyżej 15 Lat
I Miejsce – Kleks I (RCKP Krosno)
II Miejsce – Szasse (GOKJedlicze)
III Miejsce – Explosion (GOK Ropa)
Wyróżnienia:
Destino (Studio Tańca Destino – Ropa)
Riders Dance Crew (Studio Tańca Street Life Rzeszów)


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.