Uczennice z Zespołu Szkół w Iwoniczu po raz pierwszy odwiedziły Łotwę dzięki programowi Erasmus+.
W dniach od 31 marca do 5 kwietnia uczennice Zespołu Szkół w Iwoniczu pod opieką nauczycielek, Bożeny Zajdel i Katarzyny Marosz – Majewskiej, przebywały w łotewskim Daugavpils (Dyneburg) w ramach realizacji kolejnej wizyty międzynarodowej programu Erasmus+ „MobiliseYOUrself – studyingandworking in the EU”. W trakcie pobytu Gabrysia, Weronika i Wiola zapoznały się z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz bezpiecznego przebywania w szkole krajów zaangażowanych w projekt, czyli Niemiec, Belgii, Cypru, Łotwy, Grecji, Włoch i oczywiście Polski.

szkoła Iwonicz

Spotkanie w Daugavpils to był jednak nie tylko czas na naukę, ale również znakomita okazja do poznania rówieśników z różnych części Europy oraz kultury i tradycji kraju goszczącego. W ciągu kilku wspólnych dni uczennice Zespołu Szkół w Iwoniczu wraz z kilkudziesięcioma uczestnikami wymiany zwiedziły miasto gospodarzy, Rygę – stolicę Łotwy oraz miasteczko Aglona i wioskę Kraslava.

Wzięły udział w licznych warsztatach i spotkaniach, m.in. warsztatach malarskich, pieczenia chleba czy gry na starych instrumentach muzycznych. Niezapomniane wrażenie zrobiła wizyta w Łotewskiej Bibliotece Narodowej w Rydze, gdzie oprócz podziwiania księgozbiorów, uczniowie uczestniczyli w warsztatach kaligrafii. O ogromnej gościnności organizatorów świadczy wizyta całej grupy w Ratuszu Miejskim Daugavpils i spotkanie z władzami miasta.

szkoła Iwonicz

Wizyta na Łotwie to już dwunasty wyjazd uczniów Zespołu Szkół w Iwoniczu w ramach realizacji projektów Erasmus+ w przeciągu ostatnich 5 lat – całkowicie finansowanych ze środków Unii Europejskiej.
Kończąc pobyt na Łotwie powoli rozpoczynamy przygotowania do rewizyty europejskich przyjaciół, gdyż już w październiku, Zespół Szkół w Iwoniczu będzie gospodarzem kolejnego spotkania projektowego i przywitają w swoich progach wszystkie szkoły partnerskie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.