W Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej dzieci spotkały się z ilustratorem książek i czasopism Danielem De Latour.
Literackie potwory i inne stwory stały się głównym tematem warsztatów, które w Oddziale dla Dzieci KBP poprowadził w dniu 24 kwietnia Daniel De Latour - ilustrator książek i czasopism dla dzieci i młodzieży, autor komiksów. Daniel de Latour opowiada książki rysując koty, pająki, kosmonautów, naukowców, owady i wszystko to co można zilustrować.

Za swoje prace był niejednokrotnie nagradzany- nominacja do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY za ilustracje do książki Henryka Bardijewskiego „Wyprawa do kraju księcia Marginała” oraz „Zaskórniaki” Grzegorza Kasdepke. Kolejne książki „Atlas świata. Ameryka Południowa” oraz „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” nominowane były w Plebiscycie na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”.

krosno bilblioteka

Podczas spotkania w KBP z uczniami II i IV klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej w Krośnie, Daniel de Latour pokazał jak doskonale można bawić się rysując. Motywem przewodnim warsztatów były potwory. Początkowo były to wszelkiego typu monstra, gnomy, ogry i harpie zamieszkujące „Księgę potworów” Michała Rusinka. Ten wierszowany bestiariusz z niesamowitymi ilustracjami naszego gościa poruszył wyobraźnię uczestników spotkania. Dzieci wymieniały wszelkie znane im z baśni, mitologii greckiej czy książek fantastycznych potwory. Na podobieństwo wszystkich dziwnych stworzeń tj. minotaur, wilkołak, elf czy bazyliszek, dzieci tworzyły portrety swoich własnych potworów. Powstały w ten sposób zmutowane misie, krwiożercze rusałki, kobiety pajęczyce, przerażające muchołapki. Na zakończenie warsztatów dzieci wykonały również „potworne” zakładki do książek.

Spotkanie było niezwykle inspirujące, pełne pomysłów, artystycznych wizji i dobrego humoru. Rysunkowe portrety potworów pokazały, że za pomocą ilustracji opowiedzieć można każdą nawet najbardziej nieprawdopodobną historię.
Warsztaty odbyły się w ramach projektu „A to książki właśnie!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu „Partnerstwo dla książki”.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.