Jakub Kaczmaryk ze Szkoły Podstawowej w Łowcach został zwycięzcą finału wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu "Myśli Jana Pawła II". Finał odbył się w Zespole Szkół w Zręcinie.
Zespół Szkół w Zręcinie (poprzednio Gimnazjum w Zręcinie) był po raz trzeci z rzędu organizatorem finału wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu "Myśli Jana Pawła II". Finał odbył się w poniedziałek 29 kwietnia.

Konkurs "Myśli Jana Pawła II" jest konkursem tematycznym dla uczniów dotychczasowych gimnazjów oraz uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. Ma przybliżać wartości zawarte w nauczaniu Świętego Jana Pawła II. Hasło przewodnie edycji w roku szkolnym 2018/2019 brzmi "Jesteście moją nadzieją".

Finał wojewódzki w Zręcinie

Do finału wojewódzkiego zgłosiła się rekordowa liczba uczestników bo aż 95 z 39 podkarpackich szkół. Prace oceniała Wojewódzka Komisja Konkursowa, którą powołał Podkarpacki Kurator Oświaty. Każdy z uczestników do rozwiązania miał test składający się z 32 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru. Maksymalnie można było zdobyć 37 punktów.

Finał wojewódzki w Zręcinie

Pięciu uczniów z największą ilością punktów awansowało do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 22 maja w Szkole Podstawowej Nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku.

Najlepsi uczniowie finału wojewódzkiego to:
1. Jakub Kaczmaryk - Szkoła Podstawowa w Łowcach - 36 pkt
2. Artur Tendelski - Szkoła Podstawowa w Tyczynie - 35 pkt
3. Alicja Kopeć - Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie - 33 pkt
4. Patrycja Żurek - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie - 32 pkt
5. Natalia Cyran - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sandomierzu - 31 pkt

Finał wojewódzki w Zręcinie

Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, najlepsi nagrody rzeczowe a zwycięzca finału wojewódzkiego dodatkowo atrakcyjną wycieczkę zagraniczną.

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć ze Zręcina: