Wielki sukces dziewczynek z Beniaminka Krosno. Drużyna do lat 12 awansowała do wielkiego finału Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".
Od 29 kwietnia w Warszawie trwa ogólnopolski finał XIX edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Na obiektach Legii i Agrykoli rywalizują 64 drużyny dziewczynek i chłopców do 10 i 12 lat ze wszystkich województw.

Podkarpacie reprezentują dwie drużyny dziewczynek Beniaminka Krosno (w kategorii U-10 i U-12) a także drużyna chłopców Piłkarskie Nadzieje Mielec (U-10) i SMS Igloopol Dębica (U-12).

30 marca odbyły się spotkania fazy grupowej a 1 maja pucharowej. Świetny występ zanotowały reprezentantki Beniaminka Krosno. Drużyna do lat 10 zajęła w turnieju 5 miejsce. Wyniki spotkań:

Faza grupowa:
Beniaminek Krosno - Czwórka Biała Podlaska 5:2
Beniaminek Krosno - GSA APN Talent Trzebnica 3:0
Beniaminek Krosno - UKS Ząbkovia Ząbki 2:4

1/4 finału:
KKS Katowice - Beniaminek Krosno 1:1 (rzuty karne 3:2)
UKS Olimpia Szczecin - Beniaminek Krosno 0:6

Mecz o 5 miejsce:
KS Włókniarz Białystok - Beniaminek Krosno 1:3

Z kolei drużyna Beniaminka Krosno do lat 12 po raz czwarty awansowała do wielkiego finału turnieju. Wyniki spotkań:

Beniaminek Krosno - UKS Ząbkovia Ząbki 6:3
Sprint Katowice - Beniaminek Krosno 4:4
UKS Olimpia Szczecin - Beniaminek Krosno 2:4

1/4 finału:
Beniaminek Krosno - GKS Górnik Łęczna 2:2 (rzuty karne 3:1)

1/2 finału:
UKS Tęcza Bydgoszcz - Beniaminek Krosno 2:3

Wielki finał Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" odbędzie się w czwartek 2 maja na PGE Narodowy, na kilka godzin przed finałem Totolotek Pucharu Polski. Z trybun zmagania będą oglądać kibice, wśród nich m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, prezes PZPN Zbigniew Boniek czy selekcjoner Jerzy Brzęczek.

W finale drużyna Beniaminka Krosno do lat 12 zmierzy się z UKS SMS Łódź. Początek meczu o godz. 11:30. Transmisję na żywo z PGE Narodowego przeprowadzi telewizja Polsat Sport, jej początek o godz. 10:00.