Młodziczki UKS-u Handball Posada Górna zostały Mistrzyniami Województwa Podkarpackiego w sezonie 2018/2019.
Drugi raz w historii szczypiornistki Handballu Posada Górna zdobyły pierwsze miejsce w województwie w rozgrywkach podkarpackiej ligi w kategorii młodziczka. Dziewczęta zarówno w pierwszej jak i drugiej rundzie rozgrywek wygrały wszystkie swoje mecze bardzo wysoko.

W każdym meczu  zawodniczki Posady Górnej pokazały kto rządzi na boisku nie pozostawiając rywalkom żadnych szans na zwycięstwo. Pewnie pokonały wszystkie drużyny w rozgrywkach zapewniając tym samym  pierwsze miejsce i złote medale oraz awans do 1/16 Mistrzostw Polski. Zespół Posady Górnej jako mistrz województwa podkarpackiego otrzymał prawo organizacji zawodów, 1/16 Mistrzostw Polski. Ogromny sukces odnotowała zawodniczka Handballu Urszula Rogula, która została królem strzelców całej ligi z 61 strzelonymi bramkami.

Posada Górna

Dziewczęta po raz kolejny pokazały i udowodniły, że ciężką pracą i charakterem można walczyć z najlepszymi zespołami w województwie i w  Polsce (nie posiadając pełnowymiarowej sali do piłki ręcznej), a ich umiejętności nie odbiegały od najlepszych. Zdobycie Mistrzostwa województwa i możliwość rywalizacji z najlepszymi zespołami w Polsce dla tak małej szkoły to niesamowity wyczyn. Nabyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w dalszych latach i wpłynie mobilizująco na cały zespół.

To kolejny sukces po zdobyciu mistrzostwa województwa w rozgrywkach szkolnych i juniorce młodszej. Zdobycie potrójnej korony w jednym roku to ewenement w skali województwa a także kraju.

Skład mistrzowskiej drużyny: Urszula Rogula ( król strzelców ligi 61 bramek) Izabella Rodzinka - kapitan drużyny , Adrianna Rodzinka, Julia Szul, Katarzyna Kluska,  Katarzyna Penar, Zuzanna Różowicz, Konstancja Kenar, Judyta Bolanowska, Kornelia Potasiewicz, Diana Kolanko, Julia Przybylska, Ola Rygiel, Jadwiga Władyka.
Trener: Grzegorz Argasiński