W dziewiątą rocznicę w Korczynie odbyły się Obchody Dnia Patrona Powiatu. Uroczystości z okazji przyjęcia przez samorząd Powiatu Krośnieńskiego Patrona w osobie św. Józefa Sebastiana Pelczara.

W dziewiątą rocznicę przyjęcia przez samorząd Powiatu Krośnieńskiego Patrona w osobie św. Józefa Sebastiana Pelczara, w niedzielę 5 maja w Sanktuarium św. J.S. Pelczara w Korczynie odprawiona została uroczysta msza święta w intencji mieszkańców powiatu, władz samorządowych i wszystkich zgromadzonych.

W uroczystości uczestniczyli m.in. wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego Teresa Pamuła, radni powiatu z przewodniczącym Andrzejem Krężałkiem, Zarząd powiatu z wicestarostą Andrzejem Guzikiem, komendant KMP w Krośnie Leszek Buryła, komendant PSP w Krośnie Mariusz Bieńczak, przewodniczący i radni rad gmin, dyrektorzy i kierownicy ośrodków kultury oraz mieszkańcy. Mszy przewodniczył i homilię wygłosił ks. prałat Edward Sznaj.

Druga część uroczystości upłynęła w radosnej atmosferze, uświetnili ją swoimi występami laureaci Powiatowego Konkursu Pieśni Religijnej "Śpiewajmy Świętym". Młodzi wykonawcy zaprezentowali pieśni poświęcone św. Janowi Pawłowi II, św. Józefowi Sebastianowi Pelczarowi i wszystkim świętym. Konkurs odbył się 25 kwietnia w Korczynie, a jego organizatorami byli Starostwo Powiatowe w Krośnie, Zespół Szkół w Korczynie i Parafia w Korczynie.

Obchody Dnia Patrona Powiatu były okazją do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, które zwycięzcom konkursu przekazali przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Krężałek i wicestarosta Andrzej Guzik, który w imieniu samorządu Powiatu przekazał wszystkim uczestnikom konkursu gratulacje i słowa uznania, a rodzicom i opiekunom słowa podziękowania za przygotowanie i wsparcie młodych artystów.

Wyniki konkursu:
Kat. SP klasy IV – VI
I m. – Natalia Bęben (Korczyna)
II m. – Julia Sechman (Miejsce Piastowe)
III m. - Kinga Wójcik (Łężany)
III m. – Alicja Mercik (Łężany)
Wyróżnienia: Martyna Janik (Korczyna), Paulina Bar (Królik Polski), Aleksandra Wierdak (Kobylany), Wiktoria Cetera (Miejsce Piastowe), Emilia Foremny (Miejsce Piastowe)

Kat. SP kl. VI – VII i Gimnazja
I m. – Milena Wacławska (Sieniawa)
I m. – Gabriela Kmon (Korczyna)
II m. – Milena Zając (Lubatowa)
II m. – Marcelina Gerlach (Krościenko Wyżne)
III m. – Maja Puchalik (Królik Polski)
Wyróżnienia: Dominik Jaśkiewicz (Jedlicze), Zuzanna Stec (Miejsce Piastowe), Joanna Gazda (Węglówka)

Szkoły Ponadgimnazjalne
I m. – Gabriela Winnicka (LO Rymanów)
II m. – Dominika Adamik (ZSGH Iwonicz – Zdrój)
III m. – Maja Adamiak (ZSGH Iwonicz – Zdrój)