Jakub Skworz spotkał się w KRośnieńskiej Bibliotece Publicznej ze swoimi młodymi czytelnikami.
O czym marzyła Mania Skłodowska? Czy lubiła czytać książki? Dlaczego nie mogła studiować w Polsce? – to tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi usłyszeli uczestnicy spotkań autorskich z Jakubem Skworzem w Oddziale dla Dzieci i Filii nr 4 KBP w dniu 9 maja. W spotkaniach – opartych głównie o najnowszą książkę Jakuba Skworza pt. „Mania Skłodowska” – uczestniczyli uczniowie Szkół Podstawowych nr 3, 8 i 10 w Krośnie.

Wykorzystując multimedialną prezentację oraz wykonując eksperymenty – prawie jak młoda Maria Skłodowska – Jakub Skworz wciągnął młodych czytelników w fascynującą opowieść o niezwykłej kobiecie, dwukrotnie nagrodzonej Nagrodą Nobla, która od najmłodszych lat, na przekór przyjętym normom, dążyła do spełniania swoich marzeń.

biblioteka krosno

Historie o tym jak przyszła noblistka płatała figle kolegom, jak lubiła tańczyć, jeździć konno i kim był w jej życiu Kazimierz Żórawski – nie tylko zachwyciły młodych czytelników, ale pozwoliły im poznać biografię Skłodowskiej tak dokładnie, że znały odpowiedź na wszystkie pytania zadawane przez Jakuba Skworza na zakończenie spotkania.

Jakub Skworz to dziennikarz i pisarz, który w 2015 roku zadebiutował jako autor książek dla dzieci i młodzieży – od tego czasu czytelnicy nieustannie domagają się kolejnych opowieści. Skworz jest autorem takich książek jak „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”, „Wampirek Alfred i ostatni ząbek”, „Księżniczka Adela i duszek Elbit” oraz „Prawie bajki. Nieznajomość prawa szkodzi”, a najnowsza to „Mania Skłodowska”.

Jakub Skworz potrafi pisać tak, by całkowicie skraść uwagę swoich młodych czytelników, a spotkania z nim okazały się fascynującą podróżą w świat książek w towarzystwie niezwykłej osoby – Marii Skłodowskiej.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „A to książki właśnie!” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla książki”.