Kolejne sukcesy i zdobyte medale przez zawodników judo UKS 15 Krosno.
4 maja w turnieju o Pohár Primátora Mesta Bardejov Bardejov Judo Open 2019 do pięknego miasteczka na Słowacji przyjechało walczyć o medale 791 zawodników i zawodniczek z 13 krajów zrzeszonych w 77 klubach. Klub UKS 15 Krosno reprezentowało 18 zawodników w różnych kategoriach wiekowo wagowych. Po pełnych zaangażowania pojedynkach obfitujących w wiele technik judo Nage-Waza i Katame-Waza reprezentanci UKS 15 Krosno zdobyli 10 medali.

Pierwsze miejsce: Bednarz Anna, Borkowska Hanna, Marszałek Franciszek
Drugie miejsce: Bednarz Joanna, Podgórska Sandra
Trzecie miejsce: Bęben Filip, Findysz Aleksander, Koś Zuzanna, Szeja Mikołaj, Wielgos Julia
Miejsca tuż poza podium: Borkowska Judyta, Gromek Mateusz, Grysztar Zuzanna, Koś Bartosz, Marszałek Zofia, Mercik Agnieszka, Nowak Renata, Staszewska Maja.

UKS 15 Krosno
 
Z kolei 11 maja w Tuchowie w Otwartych Mistrzostwach Małopolski Młodzików, Młodziczek i Dzieci w Judo 2019 klub UKS 15 Krosno reprezentowało 8 judoków.  W zawodach wystartowało 200 zawodników z 28 klubów Małopolski, Podkarpacia, Śląska, Świętokrzyskiego, Lubelskiego i Opolskiego.

Krośnieńscy judocy po bardzo zaciętych walkach zdobyli 5 medali oraz 4 miejsce - drużynowo w kategorii młodzików. Tym razem klasyfikacja medalowa wyglądała następująco:
1 miejsce: Bednarz Anna, Szeja Mikołaj
2 miejsce: Bednarz Joanna
3 miejsce: Grysztar Zuzanna, Nowak Renata
Miejsca tuż za podium: Borkowska Judyta, Findysz Aleksander,Wielgos Julia.

W każdym z turniejów młodzi judocy wspierani byli przez trenerów Mirosława Nowickiego, Grzegorza Morawskiego oraz rodziców, którzy zawsze bardzo mocno kibicują i wspierają  zawodników krośnieńskiego klubu.

Oceń artykuł