Prof. dr hab. Grzegorz Przebinda i Franciszek Tereszkiewicz to tegoroczni laureaci Nagrody Prezydenta Miasta Krosna "Za zasługi dla Krosna". Podczas piątkowej uroczystości wręczono także nagrody w dziedzinie kultury i sportu.
Nagroda Prezydenta Miasta Krosna "Za zasługi dla Krosna" ustanowiona została w 2004 r. Nagrodą honorowane są osoby lub organizacje, które w szczególny sposób zasłużyły się miastu lub dzięki którym miasto zostało zauważone w kraju i poza granicami.

nagrody i medale prezydenta Krosna

Tegorocznymi laureatami tej prestiżowej nagrody zostali prof. dr hab. Grzegorz Przebinda i Franciszek Tereszkiewicz. Prof. dr hab. Grzegorz Przebinda nagrodę otrzymał za znaczący wkład w rozwój szkolnictwa wyższego, wprowadzanie unikatowych kierunków studiów oraz utrzymywanie najwyższych standardów kształcenia dla mieszkańców Krosna i regionu. Prof. Przebinda jest obecnie rektorem PWSZ w Krośnie. Franciszek Tereszkiewicz otrzymał medal "Za zasługi dla Krosna" za zaangażowanie w rozwój szkolnictwa wyższego w Krośnie oraz poszukiwanie nowych możliwości w celu sprostania współczesnym wyzwaniom naukowym, edukacyjnym i kulturalnym. Franciszek Tereszkiewicz jest kanclerzem PWSZ.

nagrody i medale prezydenta Krosna

Podczas uroczystości wręczono także nagrody w dziedzinie kultury i sportu. W dziedzinie kultury otrzymali je: Robert Lenert, Szymon Lizak i Katarzyna Niźnik, za całokształt twórczości: Jan Belcik.

nagrody i medale prezydenta Krosna

Nagrody i wyróżnienia za wysokie wyniki osiągane w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym otrzymali: Krzysztof Jakubowicz, Dominika Kieraś, Wacław Katan, Szymon Gużkowski, Mirosław Nowicki, Maria Łętowska, Anna Bednarz, Aleks Łączak, Jakub Heimroth wraz z zawodnikami, Klaudia Laskowska, Izabela Mielech, Oliwia Ziewalicz i Magdalena Wałęga.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości:

Oceń artykuł