W krośnieńskiej Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej dzieci obchodziły swoje święto.
5 czerwca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie odbyła się impreza czytelniczo – rekreacyjna pt. "Dzień Dziecka w Bibliotece".
Dzień ten połączyliśmy z największym świętem czytelniczym  XVIII Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom. Zgodnie z tegorocznym hasłem akcji "Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie", w programie  imprezy znalazły się literackie i sportowe atrakcje.

biblioteka Krosno

Ambasadorami akcji, którzy zachęcali dzieci zarówno do wysiłku fizycznego jak do wysiłku intelektualnego – czytania byli piłkarze z Karpat Krosno z trenerem Dariuszem Jęczkowskim, Jana i Antoni z Klubu Tańca Towarzyskiego "Gracja", oraz uczniowie klasy pływackiej Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Krośnie z trenerem Jerzym Guzkiem.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 wysłuchały opowiadania Grzegorza Kasdepke pt. "Remis". Zgodnie z hasłem "Wpraw ciało w ruch by zdrowy był duch" dzieci miały okazję uczestniczyć również w mini treningu piłkarskim i pływackim. Dyscyplinę tańca towarzyskiego zaprezentowali młodzi tancerze Jana i Antoni - Mistrzowie Okręgu Małopolskiego w tańcu towarzyskim do 9 lat. Przy ogromnych brawach zatańczyli sambę, cha che i jive'a.

biblioteka Krosno

Po ćwiczeniach fizycznych i spacerze po bibliotece na dzieci czekał poczęstunek w otoczeniu "Przytulaśków" przygotowanych przez twórczynię rękodzieła artystycznego Panią Joannę Szklarską. Biblioteka przygotowała dla dzieci prezenty w postaci pakietu książek, maskotki klasowej "Przytulaśki" oraz gadżetów czytelniczych.