W Jedliczu w ramach Dnia Dziecka Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował pięć turniejów dla dzieci i młodzieży.
W ramach Dnia Dziecka w Jedliczu Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował pięć turniejów dla dzieci i młodzieży. Były to Turniej Piłki Nożnej, Turniej Tenisa Stołowego, Turniej 3-ek Dziewcząt w Piłce Siatkowej, Turniej Łuczniczy oraz Zawody Wędkarskie. Dodatkową atrakcją w tym roku był przeprowadzony po raz pierwszy Gminny Test Cooper’a, który został zorganizowany przy współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodowej w Krośnie.

I tym razem nie obeszło się bez nagród oraz słodkości dla wszystkich uczestników zawodów. Dla najlepszych drużyn przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy oraz puchary, które dla zwycięzców z pewnością będą miłym wspomnieniem po przebytych zmaganiach sportowych.

GOSiR Jedlicze

A oto szczegółowe wyniki i klasyfikacje końcowe przeprowadzonych konkurencji:
- Turniej tenisa stołowego
Ten turniej został zorganizowany jako pierwszy z pięciu, które zostały przygotowane dla dzieci w ramach swojej oferty z okazji Dnia Dziecka. Do zawodów przystąpiło siedmioro uczestników. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Jabłońska Aleksandra, II miejsce Gierlasińska Klaudia a III miejsce Ekert Róża. Czwarta była Witkoś Wiktoria a piąte miejsce zajęła Wojtowicz Maria. U chłopców I miejsca zajęli Nowak Mateusz oraz Nowak Krzysztof odpowiednio w swoich kategoriach wiekowych.

- Turniej w piłce siatkowej dziewcząt
Do rywalizacji w tej konkurencji zgłosiły się trzy zespoły. Mecze rozgrywane systemem „każdy z każdym”, odbywały się do dwóch setów do 20 pkt., gdzie 20 pkt. był punktem końcowym. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął zespół Miśki, drugie miejsce zajął zespół Karpatki, a trzecie zespół Coś - ki. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy, a każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek.

- Turniej piłki nożnej
1 czerwca w sobotę na Orliku przy Szkole Podstawowej w Jedliczu rozegrano Turniej Piłki Nożnej chłopców. O zwycięstwo w tej konkurencji rywalizowały 4 drużyny, które rozegrały ze sobą mecze systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej walce wygrał zespół Essa Byku przed Bagietami. III miejsce przypadło Wybrzeżu Klatki Schodowej, a czwarte miejsce zajął zespół FC Kaszana. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek oraz pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

- Turniej łuczniczy
W niedzielę 02 czerwca na torach łuczniczych w Moderówce odbył się turniej dla dzieci. W zawodach wzięło udział 13 dzieci i w tym dniu każdy mógł poczuć się zwycięzcą.

- Zawody wędkarskie
Również w niedzielę miały miejsce zawody wędkarskie. Ogółem wystartowało 22 zawodników w jednej grupie wiekowej. Zwycięzcą został Bożek Wiktor uzyskując wynik 3,770 kg przy 3 złowionych rybach. II miejsce dla Szymona Kudronia – 2 ryby 2,220 kg, a III miejsce wywalczył Jakub Zajechowski – łowiąc jedną rybę o wadze 2,140 kg. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody oraz poczęstunek.

- Gminny Test Copper'a
Uzupełnieniem oferty z okazji Dnia Dziecka był przeprowadzony po raz pierwszy w Gminie Test Cooper’a dla mieszkańców naszej okolicy. Przy współpracy z PWSZ Krosno przygotowane zostały dodatkowe atrakcje dla wszystkich uczestników imprezy w postaci możliwości różnego rodzaju pomiarów tj.: BMI, masa tłuszczu, procent tkanki tłuszczowej, masa mięśniowa, ilość wody w organizmie, poziom tkanki wisceralnej, a ponad to pomiar cukru we krwi, ciśnienia oraz instruktaż pierwszej pomocy. W tym roku 20 chętnych sprawdziło poziom swojej wytrzymałości. Miejmy nadzieję, że kolejne edycje przyciągną większą liczbę startujących.

Sponsorem głównym imprez z okazji Dnia Dziecka był ORLEN Południe. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom za aktywne spędzenie wolnego czasu.