Ponad 26 litrów krwi udało się zebrać podczas sobotniej akcji krwiodawstwa "Ratujemy = Dajemy" zorganizowanej na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.
To była już czwarta akcja krwiodawstwa "Ratujemy = Dajemy" zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Podobnie jak w poprzednich edycjach miejscem zbiórki był teren Komendy Miejskiej PSP.

młodszy inspektor Leszek Buryła

Chęć oddania krwi zadeklarowało 71 honorowych dawców. Po badaniach, do donacji zakwalifikowało się 59 osób, co dało dokładnie 26 litrów 550 mililitrów drogocennego leku. Dodatkowo 7 osób zarejestrowało się jako potencjalny dawca szpiku.

zabawy podczas pikniku

Akcji towarzyszył piknik rodzinny podczas którego można było się zapoznać ze sprzętem strażackim i wziąć udział w mini konkurencjach. Odbyły się pokazy przygotowane przez strażaków. Swoje stanowisko przygotowali policjanci, pracownicy krośnieńskiego szpitala, Czerwonego Krzyża, Klubu Łączności SP8KBN Krosno i motocykliści z klubu Riders of Flames Chapter Krosno. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również przejażdżki quadami i darmowe zjeżdżalnie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

~Łobservatol

09-06-2019 16:41 6 95

Eee, tłumów racy nie było !
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.