Husaria Krosno podczas strzeleckich Mistrzostw Polski klubów należących do Ligi Obrony Kraju zajęła czwarte miejsce.
W ubiegły weekend rozegrano strzeleckie Mistrzostwa Polski klubów należących do Ligi Obrony Kraju. Z dobrej strony pokazali się strzelcy krośnieńskiej Husarii, którzy zdobyli siedem medali i zajęli czwartą lokatę w klasyfikacji klubowej.

Husaria Krosno

Złoty medal w strzelaniu z pistoletu na odległość 50 m zdobył Mikołaj Makada. W konkurencji pistoletu pneumatycznego 10 m Mikołaj był drugi. Dwa srebrne medale i jeden brązowy w karabinie powędrowały do Jakuba Antosza. Brąz zdobyły również Jagoda Szajna w konkurencji karabin sportowy leżąc oraz Jowita Krupa w strzelaniu z pistoletu na 25 m. Obie dziewczyny dosyć pechowo zakończyły rywalizację na strzelnicy 10-metrowej, bo zajęły czwarte lokaty z minimalną stratą do miejsc medalowych pomimo świetnych wyników punktowych.

Udane występy zaliczyła również grupa początkujących zawodników w kategorii młodzików, dzięki czemu wraz z zawodnikami, którzy zdobyli medale wspólnie zajęli czwartą lokatę w klasyfikacji klubowej zawodów. Świetne wyniki krośnieńskiego klubu
znacznie przyczyniły się również do zajęcia trzeciej lokaty przez podkarpackie w klasyfikacji województw.

Husaria Krosno

- Dzięki młodym zawodnikom naszego klubu miasto Krosno jest rozpoznawalne i kojarzone ze sportem na zawodach strzeleckich w całej Polsce. Duże uznanie dla trenera Jerzaka, który poświęca mnóstwo wolnego czasu, co przynosi efekty na zawodach. Z roku na rok wyniki punktowe zawodników są coraz wyższe, widać wyraźny postęp w umiejętnościach sportowych, co skutkuje coraz wyższymi lokatami w klasyfikacji zespołowej mistrzostw LOK. Rok temu było siódme miejsce, w tym roku już czwarte - tuż za podium.

Strzelectwo to trochę elitarny sport, ze względu na kiepską dostępność strzelnic i wysokie koszty utrzymania nie każde miasto czy szkoła mogą sobie pozwolić na prowadzenie takiego klubu. Dzięki wykorzystaniu obiektów i sprzętu LOK koszty dla młodzieży z klubu są stosunkowo niewielkie. Siedem medali w zawodach ogólnopolskich to duży sukces dla klubu i miasta. Trzeba również wziąć pod uwagę, że w naszym klubie jest jeden trener od wszystkiego, podczas gdy większe kluby mają trenerów wyspecjalizowanych w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. Młodzież swoją postawą godnie reprezentuje miasto Krosno i oby tak dalej!” - mówi Jacek Makoś , prezes zarządu powiatowego LOK w Krośnie, przy którym działa “Husaria”.

Udostępnij ten artykuł znajomym: