Rok 2019 dla Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia Pro Musica w Krośnie jest czasem wyjątkowym, ponieważ obchodzi ona 30 lecie swojej działalności.
W ubiegłą niedzielę, przy szczelnie wypełnionej sali RCKP odbył się 3 godzinny koncert jubileuszowy, w którym udział wzięli uczniowie, absolwenci i nauczyciele szkoły.

Parafrazując jedną ze znanych piosenek, można zaśpiewać "Trzydzieści lat minęło jak jeden dzień". Ale jakie to były lata! Pełne wyzwań, poznawania nowych dróg i odkrywania nowych talentów i szlifowania tych diamentów. A przez te 30 lat było ich sporo – Prywatną Szkołę Muzyczną Pro Musica ukończyło 220 uczniów, niektórzy z nich wybrali dalszą, artystyczną drogę.

Koncert Jubileuszowy PRO MUSICA Krosno

W koncercie wystąpiło wielu absolwentów - dwie z nich prowadziły koncert - Dorota Steliga i Joanna Jatczyszyn, byli instrumentaliści, chórzyści, a także soliści - wokaliści, a wśród nich Aleksandra Szmyd - sopranistka, która obecnie śpiewa na wielu międzynarodowych scenach, Monika Fabisz - sopranistka koncertująca, obecnie nauczyciel szkoły, a także Rafał Tomkiewicz - kontratenor, który z sukcesami koncertuje w Polsce i za granicą, akompaniowała - Dorota Kłopot-Suwaj, również absolwentka szkoły.

Koncert Jubileuszowy PRO MUSICA

W koncercie można było zobaczyć i usłyszeć popisy solowe, duety, zespoły, chóry, zespoły taneczne oraz Orkiestrę Pro Musica. Piosenka finałowa - We are the world doskonale wpisała się w ideę szkoły, niosąc ze sobą piękne przesłanie, aby być zawsze razem i dawać miłość innym.

Koncert Jubileuszowy PRO MUSICA

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej oraz dodatkowo swój autorski program. Głównym celem jest wprowadzenie dzieci i młodzieży w pasjonujący świat muzyki. Pro Musica cieszy się wieloma osiągnięciami. Jej uczniowie posiadają wyróżnienia i dyplomy zdobyte na prestiżowych konkursach w kraju i za granicą. Jednym z priorytetów szkoły jest to, aby efekty nauki uczniowie mogli prezentować przed szeroką publicznością. Przy szkole muzycznej Pro Musica działa również Studium Piosenki Rozrywkowej, a także zajęcia artystyczne dla dzieci od 2-6 lat.

Koncert Jubileuszowy PRO MUSICA

Niezwykłą niespodzianką było wyemitowanie filmu z podziękowaniami. Film stworzyli absolwenci szkoły, w którym jednogłośnie podkreślali, że szkoła Pro Musica była dla nich drugim domem, gdzie tworzyli jedną, wielką muzyczną rodzinę, wyrazili również wdzięczność za cudowne lata spędzone w szkole w wyjątkowo przyjaznej atmosferze.

Udostępnij ten artykuł znajomym: