Najlepsi uczniowie krośnieńskich szkół otrzymali nagrody z rąk prezydenta Krosna Piotra Przytockiego. Uroczyste spotkanie odbyło się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.
Od wielu lat na koniec roku szkolnego organizowane jest spotkanie, podczas którego najlepsi uczniowie krośnieńskich szkół otrzymują nagrody z rąk prezydenta.

Nagradzani są ci, którzy w mijającym roku szkolnym sięgnęli po zaszczytne tytuły w konkursach, olimpiadach, turniejach i zawodach naukowych, artystycznych i sportowych.

najlepsi uczniowie

- Chcemy dziś podkreślić w szczególny sposób dorobek wszystkich Państwa, którzy przysłużyli się temu, że oświata i edukacja w Krośnie jest na najwyższym poziomie. To daje nadzieję na przyszłość, nadzieję na to, że nasze miasto będzie mogło się rozwijać - mówił na wstępie uroczystości Piotr Przytocki.

uczniowie odbierają nagrody

Prezydent Krosna przyznał 17 nagród indywidualnych I stopnia, 25 nagród indywidualnych i 4 zespołowe II stopnia, 62 nagrody indywidualne i 8 nagród zespołowych III stopnia oraz 2 nagrody specjalne. Przyznał także 77 wyróżnień indywidualnych i 7 zespołowych. Listy gratulacyjne otrzymali również nauczyciele i opiekunowie uczniów a rodzice i dyrektorzy szkół podziękowania.

Mateusz Winiarski

Najwyższe wyróżnienie - nagrodę Primus Inter Pares (Pierwszy Wśród Równych Sobie), szklaną statuetkę Mądrej Sowy i tytuł Ucznia Roku 2018/2019 - otrzymał Mateusz Winiarski - uczeń klasy II z I LO im. Mikołaja Kopernika, laureat XXVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej o zasięgu ogólnopolskim zakwalifikowany do międzynarodowych zawodów w Korei Południowej, laureat drugiej edycji Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego oraz finalista 68. Olimpiady Fizycznej.

najlepsi uczniowie w Krośnie

Na zakończenie gali odbył się pokaz filmu "Nie trać głowy na wakacjach", zrealizowanego w ramach kampanii "Bezpieczne wakacje w mieście, lesie, górach i nad wodą".

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:
Udostępnij ten artykuł znajomym: