Uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu zwyciężyli w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Drużyna z Iwonicza - po wygraniu Eliminacji Powiatowych oraz Finału Wojewódzkiego reprezentowała województwo podkarpackie w Turnieju Finałowym określanym jako Mistrzostwa Polski.

W dniach 11-12 czerwca w Zespole Szkół CKR w Żarnowcu (woj. śląskie) zespół z Iwonicza w składzie: Kacper Kielar, Wojciech Wilusz oraz Mateusz Graboń rywalizował z 16 drużynami z całej Polski.

Reprezentacja ZS w Iwoniczu okazała się bezkonkurencyjna w klasyfikacji drużynowej wyprzedzając drugą drużynę o 25 punktów, a trzecią aż o 35 punktów. Także w klasyfikacji indywidualnej dwa czołowe miejsca zajęli uczniowie z Iwonicza: zwyciężył Kacper Kielar przed Wojciechem Wiluszem.

Zespół Szkół w Iwoniczu Mistrzem Polski

Drużynę do turnieju przygotowywał i opiekę sprawował Dyrektor Zespołu Szkół w Iwoniczu Leszek Zajdel.

Pierwszego dnia Turnieju, po uroczystym rozpoczęciu, zawodnicy rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego, ze znajomości rozwiązywania konkretnych sytuacji na skrzyżowaniach oraz testy z historii motoryzacji. Uczniowie z iwonickiej szkoły najlepiej rozwiązali testy i już po pierwszym dniu objęli prowadzenie z kilkupunktową przewagą nad rywalami.

Drugiego dnia, uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, musieli wykryć usterki w samochodzie osobowym, motocyklu oraz skuterze. Ważnym etapem finału turnieju była sprawnościowo-szybkościowa jazda skuterem oraz samochodem osobowym. W konkurencjach udzielania pierwsze pomocy przedmedycznej oraz jazdy samochodem drużyna z Iwonicza osiągnęła najlepszy wynik i powiększyła przewagę punktową nad pozostałymi szkołami.

Zespół Szkół w Iwoniczu Mistrzem Polski

Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie pozytywnych wzorców zachowań, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Zespół Szkół w Iwoniczu Mistrzem Polski

Klasyfikacja drużynowa czołowej ósemki przedstawia się następująco:

1. Zespól Szkól w Iwoniczu - 53 pkt.
2. I LO we Włoszczowie - 78 pkt.
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie - 88 pkt.
4. Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach - 89 pkt.
5. Technikum Mechaniczno-Rolnicze w Poznaniu - 94 pkt.
6. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Żarnowcu - 94 pkt.
7. Zespół Szkół Samochodowych w Żywcu - 95 pkt.
8. Zespół Szkół Nr 2 we Wrocławiu - 111 pkt.