W Szkole Podstawowej we Wrocance rodzice wystąpili dla swoich dzieci.
Dzień 18 czerwca możemy zaliczyć do niezwykłych. Rodzice uczniów szkoły we Wrocance oraz nauczyciele przygotowali dla dzieci niespodziankę, którą było przedstawienie pt. "Kopciuszek". Uczniowie z dużym zainteresowaniem śledzili losy Kopciuszka, który ciężką pracą oraz dobrocią serca zasłużył sobie na szczęście i miłość u boku księcia.

Szkoła Podstawowa we Wrocance

Uczniowie  z zapartym tchem i z niecierpliwością oczekiwali kolejnych bohaterów, którzy pojawiali się na scenie. Każda z postaci zagrana została wyjątkowo i oryginalnie. Doskonałą grę rodziców i nauczycieli uzupełniały fantastycznie dobrane stroje, rekwizyty, scenografia oraz przepiękne tańce i muzyka.

spektakl we Wrocance

Dzieci były zachwycone i zadowolone z umiejętności aktorskich swoich rodziców i nauczycieli. Wysiłek wszystkich biorących udział w przedstawieniu został nagrodzony gromkimi brawami, uśmiechem dzieci i fantastyczną atmosferą. Na zakończenie spektaklu Kopciuszek wraz z Księciem poczęstowali dzieci cukierkami, które sponsorował dla uczniów Sz. Węgrzyn, a dyrektor wręczyła aktorom dyplomy z podziękowaniem.

rodzice dzieciom

Za tą wspaniałą inicjatywą stała: M. Rajs, mama uczennicy z kl. II. Obsada składała się z aktorów rodziców i nauczycieli, którzy mimo licznych obowiązków zawodowych i prywatnych, chętnie zaangażowali się w organizację spektaklu. Wszystko po to, by uświadomić dzieciom jak wiele dla nas znaczą. Ich wysiłek wkładany podczas prób i występów artystycznych jest dla nas ważny.

Tym razem role odwróciły się i dzieci w roli widzów doznały wielu pozytywnych wrażeń dzięki pracy rodziców i nauczycieli. Mimo, że szkoła do której uczęszczają dzieci jest niewielka, panuje tu ciepła i przyjemna atmosfera, a integracja rodziców i nauczycieli korzystnie wpływa na proces edukacji.