Sukces zawodników Husarii Krosno na Mistrzostwach Polski.
W ubiegły weekend odbyły się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski juniorów młodszych konkurencji nieolimpijskich w strzelectwie sportowym. Doskonale zaprezentował się na nich zespół z Krosna, zajmując dziesiątą lokatę w klasyfikacji klubowej, a także 9 miejsce
indywidualnie Jagody Szajny w strzelaniu z karabinu na odległość 50 m. Jagoda Szajna świetnie podsumowała sezon w strzelaniu z karabinu sportowego leżąc.

Zajęła 9 lokatę, ustanawiając swój nowy rekord życiowy - 599,1 pkt. “Poziom rywalizacji w czołówce był bardzo wysoki, a różnice pomiędzy zawodniczkami były minimalne. Warto wspomnieć, że niemal przez pół konkurencji Jagoda mieściła się ze swoim wynikiem w strefie medalowej, niestety trafiły się dwa odrobinę słabsze strzały, które “wypchnęły” ją pod koniec pierwszej dziesiątki i trudno już było wrócić na “pudło”. Dużo dziewczyn, w tym i Jagoda, strzeliły w piątek nowe rekordy życiowe, co może świadczyć o wysokim poziomie rywalizacji.

Trzeba było być naprawdę skoncentrowanym od pierwszego do ostatniego strzału” - podsumowuje udany występ swojej podopiecznej trener Husarii, Tomasz Jerzak. Jeszcze tego samego dnia Jagoda w parze z klubowym kolegą, Jakubem Antoszem rywalizowała w nowej konkurencji - karabin pneumatyczny MIX. Para klubowa “Husarii” zajęła ósmą lokatę. Wyżej znajdowały się tylko zespoły z klubów wojskowych - Zawiszy Bydgoszcz, Śląska Wrocław czy Floty Gdynia. Indywidualny wynik Jagody był jeszcze wyższy - zmieścił się w piątce najlepszych wyników konkurencji. “MIXY to nowe konkurencje - swój debiut olimpijski będą miały dopiero podczas przyszłorocznych igrzysk w Tokio.

Jest znacznie mniej czasu na przygotowanie się, a także na samą konkurencję. Nie ma też czasu na odpoczynek po poprzednim starcie i ponadto widzi się na bieżąco monitor strzelającego obok partnera. To bardzo stresująca sytuacja, szczególnie jeśli partnerowi nie idzie, tak jakby się od niego oczekiwało, a obydwoje zawodników strzela na wspólny wynik. Mimo takich warunków Jagoda strzeliła wynik bliski życiówki, co naprawdę cieszy” - kontynuuje trener Husarii. “Zawody we Wrocławiu były wyjątkowe, na pewno pozostaną w mojej pamięci jako jedne z lepszych w moim wykonaniu, 4 dobre starty, w tym 2 rekordy życiowe i, co najważniejsze, pierwszy dyplom z mistrzostw Polski. Dzięki znakomitym rezultatom “wyszłam z tłumu” i zostałam doceniona i
zauważona przez trenerów i zawodników z całej Polski, z czego bardzo się cieszę” - opisuje swój start Jagoda Szajna.

Wyróżnionych zawodników dekorowała Renata Mauer-Różańska, dwukrotna mistrzyni olimpijska w strzelectwie. W świecie strzeleckim to spore wyróżnienie dla najlepszych zawodników w tak młodej kategorii wiekowej, w tym również strzelców z Krosna. W pozostałych konkurencjach zawodnicy z Krosna również zajęli czołowe lokaty, co złożyło się na 10 pozycję Husarii w klasyfikacji klubowej. To duży sukces, biorąc pod uwagę, że do Wrocławia pojechało zaledwie dwóch zawodników z Krosna.