Znamy gwiazdy jakie wystąpią podczas tegorocznego lata na scenach w gminie Miejsce Piastowe.
Jak co roku, lato w gminie Miejsce Piastowe to czas koncertów i muzycznych inspiracji. Znamy zespoły i gwiazdy jakie wystąpią podczas tegorocznego lata.

14 lipca w Łężanach podczas Łężańskiej Familiady wystąpi grupa The Liverpool w repertuarze której są legendarne utwory m.in. The Beatles, The Rolling Stones, Jimiego Hendrixa czy Czerwonych Gitar. W Łężanach zagra także zespół Piersi Lepsi łączący muzykę rock i disco polo.

21 lipca podczas imprezy "Lato nad Czarnym Mostem" w Miejscu Piastowym wystąpi zespół Magic of the Queen grający na żywo największe przeboje grupy Queen.

15 sierpnia podczas dożynek w Targowiskach największe przeboje z lat 60., 70. i 80. oraz utwory własnego autorstwa zaśpiewa Anna Żebrowska. Anna Żebrowska związana jest ze śpiewem od dwudziestu pięciu lat. Występowała na jednej scenie z takimi gwiazdami jak Justyna Steczkowska, Hanna Banaszak, Violetta Villas, Robert Rozmus czy Izabela Trojanowska.

18 sierpnia podczas Dni Głowienki zagra zespół No to co. Największe hity zespołu to "Te opolskie dziouchy", "Pożar w Kwaśniewicach" czy "Gdy byłem chłopcem chciałem być żołnierzem". Zespół No To Co, jedyny polski zespół, który został wpisany do światowej encyklopedii BILLBOARD-u.

25 sierpnia podczas święta pieczonego ziemniaka "Kartoflisko" w Widaczu wystąpi zespół Romey tworzący muzykę disco polo. Liderem zespołu i wokalistą jest Marcin Rąpała.

1 września we Wrocance w trakcie festynu rodzinnego Rozaliada wystąpi Majka Jeżowska, znana z takich przebojów jak "A ja wolę moją mamę", "Wszystkie dzieci nasze są", "Kolorowe dzieci" czy "Laleczka z saskiej porcelany".

7 września w Rogach odbędzie się impreza promująca szlak Via Carpatia pod nazwą "Wiele kultur, jedno miejsce. Od Kłajpedy po Saloniki". Wystąpi grecka grupa Orfeusz i zespół 2 plus 1. Dzień później podczas dożynek gminnych i powiatowych zagrają Groovińscy, Izabela Trojanowska i Krywań.