Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj późnym wieczorem na drodze krajowej nr 19 między Miejscem Piastowym a Duklą. W miejscowości Cergowa samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem siodłowym marki MAN z naczepą. Na miejscu zginął kierowca osobówki.
Do wypadku doszło ok godz. 23:30. Kierujący Mazdą 3, 23-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego stracił panowanie nad pojazdem po wyjściu z zakrętu, wpadł w poślizg na mokrej nawierzchni, bokiem zjechał na przeciwległy pas, prosto pod nadjeżdżający ciągnik siodłowy MAN z naczepą na rosyjskich numerach rejestracyjnych.Samochód osobowy w wyniku bocznego uderzenia został prawie całkowicie zmiażdżony, a jego kierowca, mieszkaniec pobliskiej miejscowości poniósł śmierć na miejscu. Zgon potwierdziła obsada karetki ratownictwa medycznego. Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego rozcięli konstrukcję pojazdu i wydobyli ciało kierowcy.

Po wykonaniu oględzin miejsca zdarzenia przez prokuratora i czynnościach policyjnych, strażacy wydobyli pojazd osobowy spod ciężarówki, zneutralizowali rozlane płyny techniczne i usunęli z jezdni części rozbitego pojazdu. Na miejsce zdarzenia zadysponowany został dodatkowo zespół pogotowia ratunkowego, celem udzielenia pomocy przybyłej rodzinie zmarłego kierowcy.

~Aaa

20-12-2021 21:45 14 30

Marcin [*]
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.