Dwór Kombornia odwiedziła ekipa Pytania na Śniadanie TVP 2 Telewizji Polskiej.
4 lipca w Dworze Kombornia pojawiła się ekipa Pytania na Śniadanie Telewizji Polskiej. Tematem przewodnim programu była natura i ekologiczne podejście do życia. W 3 wejściach zaprezentowano: wykorzystanie kwiatów jadalnych w Restauracji Magnolia, hodowlę owiec kameruńskich oraz naturalne produkty i zabiegi, wykorzystywane w ChocoWine SPA.

Dwór Kombornia

W pierwszym wejściu Szef Kuchni Marcin Majchrzak zaprezentował przykłady dań, w których użył kwiatów jadalnych. Sałatka z grillowanym serem tofu, cząstkami pomarańczy, prażonymi orzechami nerkowca zawierała kwiaty fuksji, melona i ogórecznika. Sernik z obwarzanego mleka wg 100-letniej receptury z galaretką z róży i kwiatkami bzu ozdobiony był karmelizowanymi płatkami róż i liliami.

W drugim wejściu Ryszard Skotniczny, właściciel Dworu, pokazał widzom stado owiec kameruńskich. Opowiedział, że jest to rasa odporna na choroby, nie trzeba jej szczepić, a owieczki porównał do "żywych kosiarek, które troszczą się, by trawa wokół Dworu nie była zbyt wysoka. Właściciel Dworu Ryszard Skotniczy podkreślił, jak wielką rolę w Dworze Kombornia odgrywają naturalne produkty. Owce z kolei świetnie spisały się przed kamerami. Stadko liczy 30 osobników, a ostatnio na świat przyszły bliźniaki.

Dwór Kombornia

Trzecie wejście to prezentacja ChocoWine SPA i jego naturalnych zabiegów. Menadżerka SPA - Agnieszka Michna przedstawiła wyjątkowe produkty, których używa się w gabinetach, m.in.: owoce winogron, służące do masażu ciała - mają właściwości pielęgnacyjne, pestki winogron z dworskiej winnicy i ziarna kakaowca wykorzystuje się do peelingów ciała oraz belgijską czekoladę.


~Janusz

09-07-2019 13:33 39 122

Byłem tam na fasolce po bretońsku i ziemniakach z maślanką. Bardzo dobre. Sól i pieprz gratis do woli. Podobno też kaszanka jest niezła.
Odpowiedz

~uważny

07-07-2019 09:48 35 108

a czy program nie był nagrywany 4 lipca ?
Odpowiedz

~Mielone

06-07-2019 19:05 37 106

Po coś kotu dała snycel?!
Odpowiedz

~Psita nieumyta

06-07-2019 08:04 41 115

Można tam kupić mielone?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.