MSWiA rekomenduje negatywne rozpatrzenie wniosku złożonego przez Radę Miasta Krosna w sprawie zmiany granic miasta polegającej na włączeniu do granic Krosna części terenu gminy Krościenko Wyżne i Miejsce Piastowe
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało w czwartek (11.07) projekt rozporządzenia "w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast oraz nadania niektórych miejscowości statusu miasta".

MSWiA rekomenduje negatywne rozpatrzenie wniosku złożonego przez Radę Miasta Krosna w sprawie zmiany granic miasta polegającej na włączeniu do granic Krosna części terenu gminy Krościenko Wyżne i Miejsce Piastowe. Ostateczna decyzja zapadnie na posiedzeniu Rady Ministrów pod koniec lipca.

W uzasadnieniu czytamy, że przyczyną negatywnej rekomendacji jest brak obopólnej zgody pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego objętymi zmianami. Ministerstwo sugeruje aby podjąć działania zmierzające do wypracowania porozumienia w zakresie proponowanych zmian.

Przypominamy. Rada Miasta Krosna wnioskowała o przyłączenia do granic miasta części gmin Krościenko Wyżne oraz Miejsce Piastowe, łącznie 121,95 ha - terenów po byłym lotnisku "Iwonicz", zakupionych w grudniu 2017 r. Pozytywną opinię w sprawie poszerzenia granic Krosna wydała Rada Miasta Krosna i Wojewoda Podkarpacki, negatywną Rada Gminy Miejsce Piastowe, Rada Gminy Krościenko Wyżne i Rada Powiatu Krośnieńskiego.
Udostępnij ten artykuł znajomym: