Kolejna edycja imprezy na Czarnym Moście, przeszła do historii, tym razem w deszczowej i bardzo niesprzyjającej aurze, jednak mimo to, cały zaplanowany program przedsięwzięcia został zrealizowany.
Na początku na scenie plenerowej prezentował się zaprzyjaźniony Gminnym Ośrodkiem Kultury w Miejscu Piastowym od wielu już lat zespół Tereściacy. Swoją nazwę zespół zaczerpnął od nazwy potoku Tereściańskiego przepływającego przez Zawadkę Rymanowską, skąd wywodzi się grupa założycielska: Anna Filip-Płóciennik, Bogdan Płóciennik. Kierownikiem i trenerem artystycznym zespołu jest Anna Filip-Płóciennik. Zespół prezentuje folklor podkarpacki, ze szczególnym wyróżnieniem pieśni i piosenek łemkowskich oraz ukraińskich. W czasie swego istnienia zespół funkcjonował w zmieniającym się składzie, początkowo trzech, następnie pięciu oraz siedmiu osób. Zespół wykonał kilka łemkowskich i ukraińskich piosenek ludowych, także w oryginalnym tekście.

Lato na Czarnym Moście 2019

Zaprezentowali się także soliści Studia Gama, oraz zespół Avito, który tego dnia zagrał awaryjnie w okrojonym składzie w miejsce naszej niespodzianki muzycznej jaką miała być grupa Old Silver Band. Grupa zmontowana przez muzyków wywodzących się z Miejsca Piastowego specjalnie na Lato na Czarnym Moście. Niestety choroba jednego z członków zespołu uniemożliwiła ich muzyczny debiut.

Gwiazdeczką wieczoru był zespół Magic of the Queen to coverowy band ze Szczecina, grający koncerty na terenie całej Polski i za granicą. Koncerty grane w 100% na żywo wiernie odtwarzają dorobek artystyczny grupy Queen i zawierają wersje zarówno studyjne jak i koncertowe największych przebojów. Hity takie jak: „Bohemian Rhapsody”, „We are the champions”, „A kind of magic”, „We will rock you”, “I want to break free”, to tylko niektóre z utworów zaprezentowanych na naszej scenie. Charakterystyczny ruch sceniczny, dynamiczna perkusja, jedyne w swoim rodzaju brzmienie gitary elektrycznej, instrumenty klawiszowe, dopełniająca całości gitara basowa oraz energia panująca podczas koncertu pozwoliła uczestnikom imprezy poczuć ducha minionej epoki i przypomniała na czym polegała magia” Freddiego. Zespół wystąpił w składzie: Piotr Andrzejczak - wokal, Łukasz Żaglewski - gitara Przemyslaw Włodarczyk - bas Krzysztof Andrzejczak - perkusja Radek Ułoga - instrumenty klawiszowe.

Lato na Czarnym Moście 2019

Po bardzo żywiołowym koncercie szczecińskiego zespołu, przyszedł czas na dyskotekę pod gwiazdami, która zakończyła tegoroczną, mokrą edycje Lata na Czarnym Moście.

Organizator imprezy: Gminny Ośrodek Kultury, składa serdeczne podziękowania Radzie Sołeckiej za ogromny wkład pracy w przygotowaniu obiektu przed imprezą, oraz naszym włodarzom gminy: Przewodniczącemu Rady Gminy Wiesławowi Habratowi, Wójt Dorocie Chilik, zastępczyni Magdalenie Hec-Mrozek miejsteckim radnym gminnym i powiatowym za obecność pomimo kapryśnej aury. Oby za rok było lepiej.

Udostępnij ten artykuł znajomym: