14 lipca o godzinie 16:00, na łężańskich obiektach rekreacyjnych rozpoczęła się kolejna, czwarta już edycja Familiady, na którą w tym roku zaprosiła Wójt Gminy oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.
Jak na Familiadę - imprezę rekreacyjną dla wszystkich przystało, było coś dużych i nieco mniejszych. Dla najmłodszych był plac zabaw, liczne dodatkowe atrakcje które w tym roku zapewniła firma Weselandia, zajmując w atrakcyjny sposób czas najmłodszym uczestnikom imprezy.

Łężańska Familiada w Łężanach 2019

Strażacy z Łężan, zaprezentowali możliwości bojowe swojego samochodu pożarniczego. Na scenie prezentowały się zespoły artystyczne. Na samym początku w klimat piosenki łatwej lekkiej i przyjemnej wprowadził zebranych zespół Kamratki, a następnie najlepsze szlagiery zespołu The Beatles wykonał brawurowo nasz gość specjalny grupa The Liverpool. Grupa powstała w 1999 roku w Lubinie i od razu sięgnęła po nagrodę na I Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Grających Muzykę The Beatles. Ich żywiołowe wykonania legendarnych utworów to dla publiczności masa frajdy i dobrej zabawy i tak też było w Łężanach. Mogliśmy posłuchać takich szlagierów jak: She Loves You, All You Need Is Love, czy też Imagine. Charyzmatyczny wokalista zespołu, Andrzej Górecki, opowiadał ze sceny w sposób humorystyczny ciekawe i nie znane fakty z historii Beatlesów, czy aby na pewno prawdziwe, to tylko On to wie.

Łężańska Familiada w Łężanach 2019

Kolejnym zespołem, prezentującym się tego dnia na scenie, był nasz rodzimy band Kapela 50plus, wykonująca utwory znane wszystkim, w nowatorskich aranżacjach muzyków. Na zakończenie na scenie pojawił się zespół Piersi-Lepsi ze znanymi utworami Disco polo w nieco rockowym brzmieniu. Familiadę zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury oraz rada sołecka Łężan. Dziękujemy serdecznie za pomoc radnym: Grzegorzowi Habratowi, Piotrowi Kilanowskiemu oraz sołtysowi Dominikowi Zającowi.