Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska przedstawiły swoje "jedynki" w nadchodzących wyborach. W okręgu nr 22 Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zmierzy się z Joanną Frydrych.
Z ramienia Koalicji Obywatelskiej listę w okręgu wyborczym nr 22 otworzy posłanka Joanna Frydrych. Natomiast Prawo i Sprawiedliwość wystawi jako "jedynkę" Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Marek Kuchciński ma 63 lata, wykształcenie średnie. Jest absolwentem Pomaturalnego Studium Ogrodnictwa. Poseł na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, marszałek sejmu od 12 listopada 2015 roku. W wyborach w 2015 roku uzyskał 34558 głosów.

Joanna Frydrych ma 41 lat, wykształcenie wyższe. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz studiów podyplomowych na kierunku europeistyka na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego. W wyborach w 2015 roku uzyskała 5761 głosów.

Okręg nr 22 tzw. krośnieńsko-przemyski obejmuje miasto Krosno i Przemyśl oraz powiat bieszczadzki, brzozowski, jarosławski, jasielski, krośnieński, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski i sanocki. Wybieranych jest w nim 11 posłów.