Dożynki w gminie Wojaszówka w tym roku odbyły się w niedzielę 11 sierpnia w Rzepniku. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Dożynki w gminie Wojaszówka w tym roku odbyły się w niedzielę 11 sierpnia w Rzepniku. Do tej niewielkiej miejscowości, liczącej nieco ponad 150 mieszkańców, zjechali rolnicy z terenu całej gminy. Nie zabrakło też mieszkańców gminy, przedstawicieli wielu organizacji i zaproszonych gości, wśród nich była senator Alicja Zając, posłowie Joanna Frydrych i Marek Rząsa, Wicewojewoda Podkarpacki Lucyna Podhalicz i Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki.

Dożynki gminne w Rzepniku

Święto plonów rozpoczęło się od mszy świętej w cerkwi pw. św. Paraskewy. W części oficjalnej nie zabrakło ośpiewania wieńców dożynkowych i obrzędu wręczenia chlebów dożynkowych wójtowi gminy Wojaszówka i zaproszonym gościom. Jak co roku wójt gminy Sławomir Stefański wręczył również własnoręcznie upieczone chleby. Starostami dożynek byli Krystyna i Janusz Banasiowie.

Dożynki w Rzepniku

W części artystycznej wystąpiła m.in. Orkiestra Dęta OSP z Odrzykonia, lokalne zespoły śpiewacze, zespoły z Ukrainy i Słowacji a na zakończenie zespół Wymiatacze i Rompey.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dożynek w Rzepniku:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.