W poniedziałkowy poranek na korczyńskim rynku odbyła się konferencja prasowa poświęcona aktualnej sytuacji w gminie Korczyna po wygaśnięciu mandatu wójta gminy i zarządzeniu ponownych wyborów.
W konferencji wzięli udział posłowie Platformy Obywatelskiej Joanna Frydrych i Zdzisław Gawlik, były wójt gminy Jan Zych, zastępca wójta Janusz Pojnar i radna Rady Gminy Krystyna Szmyd.

Posłowie i były wójt gminy skrytykowali opieszałość premiera w powołaniu osoby, która tymczasowo ma pełnić obowiązki wójta. Ich zdaniem, brak osoby zarządzającej gminą powoduje m.in. opóźnienia w płatnościach za faktury i problemy z realizacją zadań.

Zapis konferencji prasowej:Przypominamy. W poniedziałek 5 sierpnia Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart wydała zarządzenie w sprawie przeprowadzenia ponownych wyborów Wójta Gminy Korczyna. Stwierdziła też wygaśnięcie mandatu wójta Jana Zycha. Do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta, jego funkcję ma pełnić osoba wyznaczona przez premiera Mateusza Morawieckiego. Ponowne wybory odbędą się 8 września br. w 5 obwodowych komisjach wyborczych. Członkowie komisji wyborczych ponownie przeliczą karty do głosowania i oddane głosy z 4 listopada ubiegłego roku.