W Jedliczu odbyły się rożne turnieje w ramach sportowych wakacji z GOSiR Jedlicze. Poniżej fotorelacja z kilku turniejów.
24 lipca pomimo złych warunków miał miejsce II Turniej GP. Tym razem do zawodów przystąpiło 5 drużyn w kat. dziewcząt oraz 10 w kat. chłopców. Grano system „każdy z każdym”. Pomimo niezbyt sprzyjających warunków wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z udziału w imprezie. Każdy otrzymał słodki poczęstunek oraz wodę, natomiast najlepsi otrzymali pamiątkowe medale. Finałowy turniej odbędzie się 21 sierpnia.

Kolejny turniej miał miejsce w sobotę 27 lipca. Był to Turniej Grand Prix o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze w Plażowej Piłce Siatkowej OPEN kobiet i mężczyzn. Do Turnieju zgłosiło się łącznie 11 zespołów, tym razem już bez kłopotów z weryfikacją. Zawody kobiet rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do jednego wygranego seta do 21 pkt., natomiast zawody mężczyzn rozegrane zostały systemem „brazylijskim”. Po zaciętej rywalizacji w kategorii mężczyzn wygrała para Niedbalec/Kozłowski pokonując w finale zespół Dziobaki. III miejsce zajął zespół Żyła/Kozubal a na IV uplasowali się zawodnicy Igil/Kot.

GOSiR Jedlicze

W kategorii kobiet walka o miejsca trwała do ostatniego meczu. Pierwsze miejsce w Turnieju ponownie zajęły Babki Piaskowe, drugie miejsce, również jak w I Turnieju dla Olciak-ów, trzecie dla Wos/Kraw/Piróg, a czwarte dla Kasia/Wika.

W środę 7 sierpnia miała miejsce coroczna, jednodniowa wycieczka krajoznawcza w Bieszczady zorganizowana przez GOSiR Jedlicze dla zawodników sekcji sportowych działających przy Ośrodku. W tym roku celem wycieczki była bardzo urokliwa miejscowość w Bieszczadach - Uherce Mineralne.

GOSiR Jedlicze

Pierwszym etapem wycieczki był Dworzec Kolejowy wraz z Rowerowymi Drezynami. Po powrocie do Uherzec, wycieczka udała się do Chatki Wariatka, gdzie na własnej skórze można było doznać dość specyficznych wrażeń z powodu odwróconej perspektywy. Po wizycie w Chatce dla uspokojenia „błędnika” wszyscy udali się nad wodospady na rzece Olszance. Po powrocie znad „ogromnych” wodospadów na uczestników wycieczki czekały kolejne atrakcje - warsztaty w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła. Każdy z uczestników miał możliwość przygotowania ciasta do „proziaków”, upieczenia i ich skonsumowania, wyrobienia naczyń z gliny oraz uczestniczenia w lekcji kaligrafii za pomocą starej stalówki. Po zakończonych warsztatach uczestnicy mieli czas wolny, który wykorzystali na zakup okolicznych pamiątek. Całość zwieńczyło wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Przez cały czas trwania wycieczki uczestnikom oprócz dobrego humoru dopisała też pogoda.

W ostatnim dniu lipca 31 lipca rozegrany został Wakacyjny Turniej w Piłce Nożnej Chłopców dla klas VII-VIII Szkół Podstawowych oraz III Gimnazjum. W turnieju tym wystartowało cztery zespoły – „Szybka Drużyna FC”, „Suchoklatesy”, „Chłopaki do wzięcia” oraz „Krokodylki”. Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym”. Po ostatnim spotkaniu okazało się, że dwie drużyny zgromadziły taką sama liczbę punktów, a mecz bezpośredni między nimi zakończył się remisem. O pierwszym miejscu zadecydował lepszy bilans bramek. Ostatecznie Turniej wygrał zespół Krokodylki przed Chłopakami do Wzięcia. Na trzecim miejscu uplasowała się Szybka Drużyna FC.

GOSiR Jedlicze

W niedzielę 11 sierpnia odbyły się w na torach łuczniczych w Moderówce Wakacyjne zawody w Łucznictwie dla zawodników ŁUKS Jedlicze. W zawodach nie mogła wziąć udziału część zawodników z powodu wyjazdów wakacyjnych, a Katarzyna Kozioł wyjechała na zgrupowanie Kadry Narodowej w Spale. Rywalizacja jak zwykle była zacięta przy dużej widowni. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodki poczęstunek, oraz pamiątkowe medale, a zwycięzcy również dyplomy.