Uroczystości dożynkowe w Gminie Miejsce Piastowe, rozpoczęły się od Targowisk, bo właśnie w tej miejscowości 15 sierpnia swoje święto plonów miały Targowiska i Widacz, wsie należące do tej samej parafii pw. św. Małgorzaty.
Po uroczystej mszy świętej odprawionej przez ks. dziekana Tadeusza Dudzika, sołtys Targowisk zaprosił wszystkich zaproszonych gości na obiad dożynkowy.

O godzinie 14 rozpoczęła się część oficjalna, którą było przekazanie chleba dożynkowego przez starostów: Renatę Bemben i Grzegorza Józefczyka w ręce gospodarza Targowisk, sołtysa Aleksandra Mercika. W dalszej części imprezy, było już tylko muzycznie i rozrywkowo. Organizatorzy przygotowali liczne konkursy w ramach sąsiedzkiego współzawodnictwa pomiędzy Targowiskami i Widaczem.

Dożynki w Targowiskach

Wybrane jury w składzie: Edward Czekański, Joanna Wojtowicz i Małgorzata Smyka miało nie łatwe zadanie by sprawiedliwie oceniać poszczególne konkurencje: przeciąganie liny, picie piwa na czas, układanie ziela, robienia masła, makaronu i współzawodnictwa druhów strażaków.

Dożynki w Targowiskach

Ostatecznie jury postanowiło pogodzić sprawiedliwie obie miejscowości i po zakończeniu wszystkich zmagań konkursowych, ogłoszono remis. W trakcie dnia na scenie prezentowały się zespoły artystyczne: Avito, Quarto, kapela 50 plus. Gościnnie wystąpił także z mini recitalem Michał Stryczniewicz - uczestnik programu The Voice of Poland.

W ramach cyklu Muzyczne Lato do Targowisk zawitała Anna Żebrowska z niezapomnianymi przebojami Anny Jantar: "Nic nie może wiecznie trwać", "Tyle słońca w całym mieście", "Wielka dama tańczy sama", przypomniały zebranym nietuzinkowa postać polskiej sceny muzycznej, jaka była niewątpliwie Anna Jantar.

Anna Żebrowska

Po koncercie gwiazdy wieczoru, nastąpiło jeszcze losowanie nagród dla osób, które tego dnia zakupiły specjalnie przygotowane „targowiskie pierogi”. Ponad 40. nagród, ufundowanych prze licznych sponsorów zostało rozlosowanych, a następnie potańcówka przy rytmach kapeli Quatro zakończyła tegoroczne dożynkowanie w Targowiskach. Organizatorami tego wydarzenia byli: Wójt Gminy Miejsce Piastowe, Gminny Ośrodek Kultury, rada sołecka na czele z sołtysem, KGW oraz miejscowa jednostka OSP.

~Szczerze

21-08-2019 16:34 37 112

Ja tez nie popieram tej Pani. Robi zbyt duże show, za mało pracuje. Sposób w jaki prowadzi swoje konto na facebooku jest śmieszny i irytujący. Dodatkowo jej ortografia pozostawia wiele do życzenia.
Odpowiedz

~XD

20-08-2019 22:35 35 91

Pani Wójt ma lepsze rzeczy do roboty. Na przykład wrzuciła na facebooka zdjęcie swojej zadrapanej skóry na nodze. Haha.
Odpowiedz

~WOW

19-08-2019 22:33 36 119

O, jak dobrze, że nie było Chilikowej.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.